Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Mýtny systém

Choď na:   1 2 3

Text príspevku Príspevok pridal
Sťažnosť na Skytoll
Podávam sťažnosť na skytoll.
Sme malá dopravná firma, náš vodič nemal možnosť dobiť mýtny kredit nakoľko na tej trase, kde sa nachádzal nemal kde. Mýtna polícia dobehla kamion na benzinke kde zastal dobiť kredit, bol v mínuse 2,20,- Eur.Nielen že mu dali pokutu1655,- Eur , ale ešte mu zobrali vodičák.
Nakoľko sme sa hneď sťažovali mýtna polícia nám poradila vyreklamovať túto pokutu, nakoľko uznali , že máme pravdu , ale oni konajú len svoju povinnosť v rámci zákona.
Reklamáciu sme samozrejme podali, skytoll nám reklamáciu zamietol s tým, že palubná jednotka fugovala. Mám za to, že skytoll našu reklamáciu ani poriadne neprečítal nakoľko sme reklamovali možnosť nedobitia kreditu a nie nefunkčnosť palubnej jednotky.
Keď sme sa snažili dovolať na skytoll , pracovníčka nás nikde neprepojila nakoľko o má zakázané.
Pýtam sa je skytoll pre občanov, alebo je to len dobre utajená vymáhačska firma, kde sa nikam nedovoláte a nič nevybavíte.
Sú dopavcovia len nástrojom na platenie, alebo majú v tejto republike aj nejaké právo.
Prosím ministersvo, aby sa zamyslela nad neprávosťov voči dopravcom. My nie sme len zdrojom na platenie ,ale smeˇľudia , ktorí robia službu a zamestnávajú ľudí.
Ďakujem za prečítanie

Stanovisko ministerstva: Podania na firmy SkyTool, kde už prebehlo reklamačné konanie rieši Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS), ktorá je správcom výberu mýta . Na úrovni ministerstva tieto podania vybavuje v spolupráci s NDS sekcia cestnej dopravy, pozemných komunikácií a investičných projektov. Ukladanie pokút na úseku elektronického výberu mýta je v kompetencii Prezídia policajného zboru SR, kde patrí Mýtna polícia. Nadriadeným orgánom PZZ je ministerstvo vnútra SR.
Eva Brindzová
24.11.2010 10:31
Budete už konečne niečo robiť
s cestami 2 a 3 triedy, po ktorých pri obchádzkach spoplatnených ciest denno-denne jazdí stovky kamionov, alebo počkáte, kým ľudia dojdú do štádia apatie a bude fajn. Je to vôbec možné????????????????????????????????????????????????????? Veď nielen že unikajú peniaze so spoplatnenia, ale naviac produkuje sa ďalší mínus v podobe nákladov na takto zničené cesty, ktoré naviac nie su na takúto záťaž stavané. Načo máte toto diskusné fórum, keď ho nečítate. Alebo ste už tak nevšímaví a arogantní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stanovisko ministerstva: viď predchádzajúci príspevok
Jozef Hraboš
5.10.2010 13:03
Kamióny na cestách 2.triedy
Ako začal platiť mýtny systém značne sa zvýšil počet nákladných áut na cestách 2.triedy. Ja konkrátne chodim každý deň trasu Jablonové - Bratislava do práce a od spustenia sa rapídne zhoršuje stav úseku cesty Jablonové-Lozorno. Je to relatívne úzka cesta, ktorá nieje vôbec dimenzovaná na ťazkú nákladnú dopravu. Ak ide kamión v protismere, často kraá ma vytlači až na okraj cesty. Tieto okraje cesty sa na mnohých miestach prepadávaju až do takej miery, že po prejazde auta katapultujú auto až nadskocí. Už teraz tu vznikajú, kvôli súčasnému stavu dopravné nehody. Ani si nechcem predstaviť ako bude vyzerať tento úsek cesty po tejto zime.

Stanovisko ministerstva: Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR cestou Krajských úradov dopravy v spolupráci so správcami týchto ciest samosprávnymi krajmi, hľadá jednotné riešenie na obmedzenie jazdy nákladných automobilov po cestách II. a III. triedy v súvislosti so spoplatnením ciest a diaľnic mýtom. Nakoľko panuje viacero veľmi rozdielnych názorov na spôsob riešenia i rozsah nárokov na finančné prostriedky, nebolo vo veci zatiaľ rozhodnuté.
Jozef Čerňanský
23.9.2010 9:09
NA STAVITELE PRAŽSKÉHO OKRUHU PODAL GREYHOUND TRESTNÍ OZNÁMENÍ
Podívejte se na bordel v Česku. www.cgdf.cz Josef Němeček
4.8.2010 17:36
Za 15€ nedoplatok pokuta 1655€ pre vodiča
ako to je možné na Slovensku že vodičovi MKD dajú pokutu za míto, zoberú mu vodičák, a ešte aj očakávajú od neho aby zaplatil pokutu vo výške 1655€, pítam sa z čoho? Zobrali mu živobiťie, nemôže ďalej robiť , tak z čoho má to vyplatit?
A to ešte nehovorím o tom že hned na prví den po skoro ročnej PN ke, už zadlžený po krk, lebo tá naša drahá vláda poskytne toľko pre nemocných, že akurát to nestačí na nič.

Pítam sa vás čo má teraz robiť ten vodič?

Je to môj otec má 50 rokov, už roky robí vodiča kamiónu, a teraz po operácií chrbtice má nájsť niakú inú robotu, aby mu poskytli aspoň úver na tú pokutu, vlastne čo je skoro nemožné.

Keby ste nám vedeli niak poradiť boli by sme vďačný.
Izsák Grgor
4.8.2010 11:24
myto
Dobry den. byvame v Ratnovciach pri hlavnej ceste, odkedy je zavedeny mytny system, nonstop nam pred oknami hucia kamiony, ktore absolutne nedodrziavaju maximalnu povolenu rychlost v obci. je to otras. na ceste je uz vidiet prve znamky neprimeranej zataze. tymto by som rada poprosila kompetentnych, aby tuto situaciu konecne zacali riesit! dakujem. maja
31.7.2010 12:32
myto
ODBOR KOMUNIKACIE
prepačte ,ale myslim si že tu ludia pišu prispevky ,svoje pocity, podnety, situacie ,a iste neraz sa v pisani obratia vety aj priamo na kompetentnych a čudujete sa?
Bolo by tažke najst si pre p. ministra Tažkeho hodinku? na to aby si prečital prispevky ludi žijucich na dedine? Vie vobec že tu pišu ludia? že sa stažuju a maju problemy kvoli mytnemu a dialniciam- momentalne tak malo využivanych? nepochopi nikdy ten kto tu nebyva
dakujem za prečitanie aj odpoved
občan cesty 3. tr.
7.5.2010 16:34
myto a cesty?
važení spoluobčania
hlavne Vy! ktorý byvate v dedinach medzi Prešovom a Košicami vedla cesty 1.triedy!
Už Vám ich spoplatnili,Vy už mate- aky- taky pokoj ale čo my? ludia žijuci v Petrovanoch ,Drienove atd. ,my mame cesty 3.tr. a su ovela horšie a my- tu a teraz mame dialnicu ,to všetko čo pišete otrasy praskliny hluk ,smrad a prach toto všetko mame aj my a myslim si omnoho viac
prečo VUC ? S OBVODNYM URADOM PRE CESTNU DOPRAVU A SO SUHLASOM DOPRAV.policaj.INSPEKTORATU? NEOSADIA TABULE PRED VSTUPOM DO DEDIN S CEST. 3 TR. -ZAKAZ VJAZDU MOTOROV. VOZIDLAM -OKREM ZASOBOVANIA ?
Kompetentní? da sa to? urobite niečo pre ludi alebo len pre seba? načo sa stavali dialnice? aby ludia na dedinach nemohli spokojne žit ? prepačte mi moju priamost a otvorenost ale som maximalne rozhorčena z toho čo sa deje! nebyvam v uličke ,ani v zahrade ,ale vedla hlavnej cesty a ešte aj s vysunutym plynovym potrubim ..........
občan.S.J. Petrovany
7.5.2010 16:23
mýto
Dobrý deň
chcel by som pripomenúť ,že odkedy je zavedený mýtny systém ,narástol počet kamiónov na cestách 2. a 3. triedy,môžem hovoriť o kamiónoch prechádzajúcich cez obce Buzitka ,hlavne maďarské kamióny ,Breznička ,Poltár.Cesty sú vo veľmi zlom stave ,aj vdaka ťažkým vozidlám
marian
7.5.2010 14:06
Spravodlive myto
Kedy už konečne označíte dialnicu D3 medzi Oščsdnicou a Čadcou dopravnymi značkami začiatok a koniec dialnice keď už platíme za tento úsek cesty 1 triedy1/11 myto ako za dialnicu a nie cestu 1triedy?To už nemáte na tie štyri dopravné značky?Prečo nám nechcete dopriať ten komfort jazdy po kysuckej dialnici? Miroslav Senko Žilina
6.5.2010 16:29

Choď na:   1 2 3


na začiatoktlačiť