Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Pošta – služby, prístup k zákazníkom

Text príspevku Príspevok pridal
dobierka
Minuly tyzden v piatok som odosielala balik na dobierku,nakolko som odcestovana dlhodobo mimo trvaleho bydliska,ktory mam uvedeny na obcianskom preukaze,napisala som adresu predajne,kde sa momentalne nachadzam aby mi peniaze prisli sem,aj s menom ktore sa zhoduje na obcianskom preukaze.Bohuzial posta mi peniaze nechce vydat,pretoze potrebujem vypis z obchodneho registra,nakolko som zamestnana ako predavacka,nemam ho ako ziskat...Kam som si mala peniaze dat poslat,ked sa na trvalom bydlisku sa nenachadzam?Ako mam dalej postupovat aby som ziskala peniaze,ked majitelia predajne su mimo SR?Daju sa peniaze niako previest na adresu valeho bydliska?Peniaze surne potrebujem,aky je toto system?

Stanovisko ministerstva: Technologické postupy, resp. podrobnosti o dodávaní peňazí za dobierku sú upravené v poštových a obchodných podmienkach Slovenskej pošty a.s. Odporúčame obrátiť sa priamo na uvedenú spoločnosť, alebo na jej web stránku www.slposta.sk - časť Poštafórum, alebo na jej zákaznícky servis e-mail: ZakaznickyServis@slposta.sk, alebo na bezplatné telefónne číslo zákazníckeho servisu, a to 0800 122 413.
Ivana
28.1.2011 11:39
Platenie na poste
Dnes som chcel zaplatit na poste v Lucenci podanie listu s 50 eurovou bankovkou.Pracovnicka sice mi to zobrala,ale zaroven upozornila na to,ze podla zakona /alebo internej predpise posty/ je mozne platit s max. trojnasobne vacsou bankovkou,nez je uhradena suma.
Naozaj je to tak,a ked ano,tak preco?

Vyjadrenie ministerstva: Daná problematika nepatrí do pôsobnosti MDVRR SR ale Slovenskej pošty, a.s.
Peter
15.1.2011 10:11
Liberelizácia
Kedy sa konečne otvorí trh s poštovými službami aj konkurencii? Nič iné túto inštitúciu neprinúti ku skvalitneniu služieb pre občanov a vyššiu efektivitu.

Stanovisko ministerstva: V súčasnosti je vypracovaný Návrh zákona o poštových službách a o zmene niektorých zákonov, ktorý bol predložený vláde SR. V návrhu zákona je transponovaná Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2008/6/ES zo dňa 20.02.2008, ktorou sa mení a dopĺňa smernica 97/67/ES s ohľadom na úplné dokončenie vnútorného trhu poštových služieb Spoločenstva. Navrhovaná účinnosť zákona je od 1.12.2012, pričom od tohto dátumu je navrhnuté otvorenie poštového trhu v Slovenskej republike, t.j. zrušenie poštovej výhardy.
Boris
16.11.2010 13:59

na začiatoktlačiť