Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Dopravné značenia na diaľniciach a cestách

Choď na:   1 2 3

Text príspevku Príspevok pridal
Tabule miestnych zaujímavostí
V zahraničí je dosť bežné vidieť nielen popri diaľniciach ale aj bežných cestách veľké dopravné značky ktoré odkazujú fotografiou na miestne architektonické a prírodné zaujímavosti, myslím že aj u nás máme veľa takýchto turisticky zaujímavých miest aj keď sa už niečo z týchto značiek popri diaľniciach objavilo myslím, že je to dosť málo a že sú dosť povrchné čo sa týka grafiky. Napríklad chýba pútač na Trenčiansky hrad alebo kúpele či už Piešťany alebo Trenčianske Teplice a tak ďalej.
To hovorím o diaľnici no zišlo by sa takýchto značiek viac aj popri cestách 1. triedy.

Odpoveď ministerstva:
Osadzanie dopravných značiek na diaľniciach a rýchlostných cestách sa uskutočňuje v súlade s vyhláškou č. 9/2009 z.z. a TP MDVRR SR 01/2008 Označovanie kultúrnych a turistických cieľov na pozemných komunikáciách. Osadenie DZ s motívom Trenčianskeho hradu a hradu Beckov je v pláne NDS, a.s, na letnú turistickú sezónu.
Peter
9.3.2011 21:05
znacenie
Dobry den,
chcela by som sa spytat, kedy bude doplnene znacenie na Trencin a Prievidzu z novootvorenej dianice v Ziari nad Hronom. Smer od Zvolena neni oznaceny. Priala by som zodpovenym aby sa previezli po uvedenom useku v noci a za hmly a nesposobili zmetok v doprave.
Dakujem

Stanovisko ministerstva: V súčasnosti sa z novootvoreného úseku rýchlostnej cesty R1 Žarnovica - Šašovské Podhradie nedá odbočiť na smer Prievidza, Trenčín, preto ani nie je návestený na dopravných značkách. K tomuto má slúžiť plánovaná križovatka pri Žiari nad Hronom.
anonym
7.2.2011 11:36
Rúzne metre ?
V Banskej Bystrici je na ceste R1 v smere Rb-Zvolen povolená rýchlosť 80km/hod, v opačnom smere pri približne rovnakej konfigurácii cesty rýchlosť 50km/hod. To má byť jedna z ďaľších pascí policajtov na vodičov-popolušky ?
Jedna taká pasca už funguje na príjazde do LM z kruháku na R1, ďaľšia v Ružomberku v podobe povolenej max. rýchlosti 50km/hod na štvorprúdovej komunikácii medzi svetelným križovatkami(pozn. srdcová to záležitosť Ing. Kubátkovej, t.č. prednostky KÚ pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Žiline.
Železničná stanica - SCP.
Ďakujem

Stanovisko ministerstva: Úprava dopravného značenia bola vykonaná po vykonanej kontrole dopravného značenia na rýchlostnej ceste R1 v Banskej Bystrici, ktorú vykonali pracovníci Ministerstva dopravy a Ministerstva vnútra dňa 8.7.2010 tak, aby bolo v súlade s novým zákonom č. 8/2009 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách. Konečná úprava bude vykonaná po odsúhlasení projektovej dokumentácie, ktorá bude riešiť úpravu dopravného značenia pri McDonalde v smere z Donovalov na Zvolen.
Peter Lajda, Bratislava, Legionárska 17
20.11.2010 21:41
,,kruhový"
by ma zaujímalo , kto vymyslel ten kruhový objazd v Dubnici n/V, ktorý spravili.... odkedy je tam, tak v čase od 13:00 do 16:00 je 2km-ová kolona áut, takže pomohol, hlavne tie priechody pre chodcov, hned za kruhovým. Stačí jeden ,,občan" , ktorý vojde do cesty, zastavia dve autá , kde druhé stojí už v kruhovom, a automaticky stoja všetky 4 smery, takže inteligentné. To už nehovorím o príjazdovej ceste, za Dubnicou-smer Nemšová, kde je tiež v tomto čase vobec vyjsť na cestu. Ďakujeme, Ešte že majú vysoké školy. Rado
7.4.2010 19:40
odpoved
ludia dostal uz od vas niekto odpoved,pisu tu ze odpovedia do 30 dni ci 30 rokov???skor si myslim ze odpovedaju na to co je im vhodne.... didi
2.3.2010 22:36
autoskola
kde najdem vysledky autoskol za rok 2009 dodo
24.2.2010 16:59
80 na dialnici
Prečo sú 80 na dialnici pri výjazdoch/nájazdoch na parkoviská.ked teda nesplnaju kriteria zavrime ich lebo mi to pripadá ako 80 len na pokuty. anonym
3.12.2009 14:44
mojmirovce a nanic policajti
mame super policajtou kusok odnich vikradnu jednotu oproti nim dalsi obchod nato kaslu racej to ponociach chodia do pekarne na kavicki a nachlebik a vsluzbe tam gde maju byt tam niesu hlupaci ozzi34
6.10.2009 21:12
Dopravné značenie.
Dosť často sa pohybujem po cestách štátov EU a mám možnosť porovnávať dianie sa na cestných komunikáciach.Musím potvrdiť ,ako to bolo už písané v príspevkoch na nedostatočné dopravné značenie ktorejkoľvek cestnej komunikácii u nás.Je jednoduché napísať, kto na ktorom úseku zodpovedá za dopravné značenie,len treba si uvedomiť pod koho spadajú všetky úseky a zodpovedné subjekty.Ešte som nepočul ani nečítal ,aby za nedostatočné označenie dopravným značením bol niekto potrestaný.Kto vlastne kontroluje správnosť označenia dopravným značením, napríklad pri práci na cestách? Tieto práce vykonáva u nás veľké množstvo firiem ,ktoré nedisponujú dostatočným dopravným značením a ani nevedia správne označiť prácu na vozovke.Potom sa stava že vodič z vozidlom vyjde zo zákruty a pred ním dopravná značka na malom stojane označujúca prácu na ceste a 10m za ňou traktor zo zariadením na údržbu trávnikov .Ak to u nás je postačujúce,tak v okolitých krajinách určite nie. Boli by tam minimálne 3 dopravné značky informujúce prácu na vozovke ,zníženie rýchlosti a prvá umiestnená aspoň niekoľko stoviek metrov pred. Ďalej je to neoznačenie nebezpečných a ostrých zákrut a keď sú tak nedostatočne, alebo označenie je poškodené zastaralé.Podobne sú na tom aj poškodené cesty,obchádzky ,výjazdy atď.Dovolím si tvrdiť že v tomto smere zaostávame za tými od ktorých kopírujeme ,svietenie po cely rok,zákazy jázd,prebiehanie na diaľnici ,zimné pneumatiky a podobne. Ak nám ide o bezpečnosť na cestách ,tak musíme začať v prvom rade na správnom a dôkladnom dopravnom značení ,ktoré bude zrozumiteľné ,viditeľne a pomôže nám zachrániť niekoľko obeti cestnej premávky. Budem rád ak dostanem odpoveď na otázku ,kto kontroluje dopravné značenie a či existujú normy dopravného značenia? Pavol
11.1.2009 21:26
OK
Pracoviska kontroly originality, ktoré vykonávajú činnosť kontroly originality a zhodnosti vozidla skúma a zisťuje stopy neoprávneného zásahu do konštrukcie vozidla a lebo dokladov. Ide hlavne o identifikátory ako je VIN číslo karosérie a typ motora.
Zaráža ma to, veď tieto základné údaje počas prevádzky vozidla sú nemenné a ak by došlo k zneužitiu, zistí to aj príslušný orgán vykonávajúci obhliadku vozidla a to nehovoriac o technickej kontrole vozidiel.
Pripadá mi to ako studená vojna, za ktorú si draho platí občan.
Orim
8.12.2008 8:28

Choď na:   1 2 3


na začiatoktlačiť