Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Úseky ciest so zvýšenou maximálnou povolenou rýchlosťou.

Zobraziť úvodný článok

Text príspevku Príspevok pridal
Kto my to vysvetli?
Nemecky autobus nemeckej divadelnej agentury prisiel vecer do BA,vodic prenocoval a rano viezol slovensky orchester na ucinkovanie do Nemecka.Isiel od Istropolisu na prchod Rusovca a potom cez Rakusko do Nemecka.
Sem prisiel cez Hainburg,no kvoli snehovym a dopravnym podmienkam /blokovane cesty kamionmi a z toho dovodu jazda krokom/ isiel spat na Rusovce.
Nikde nebolo oznacene,ze existuje nejaka mytna povinnost,a kedze Rusovce su vedene
ako prechod BA Rusovce,netusil,ze tu treba platit myto.Tento sofer jazdi v Nemecku,Rakusku a po celej zapadnej Europe,na Slovensko pride maximalne vyzdvihnut subor alebo orchester do Bratislavy.
V Rusovciach na hranici ho pristavila Mytna policia,za tych cca 10 km zaplatil 86,09 Eu /ktory genius takto rata myto?/ co bol problem,teda vyhladat 9 Ct,a vypisali mu pokutovy blok na 1655 Eu.
Je normalne,ze pri jedinej cerp.stanici,kde mohol jednotku vypozicat nie je ani povinnost,ani tato moznost vyznacena?Pozrite sa v Rakusku,na kazdej pumpe v blizkosti hranic je informacia o nalepkovej povinnosti a ze si tam vignetu mozete kupit.
Tu nie je o myte nic a za moznost dostat sa vlastne v meste na hranicny prechod sa plati 1655 Eu pokuta.
Je ta Janosikovsa tradicia na Slovensku ozaj tak mocna ?
To sa sem budu zo Zapadu ale aj z Vychodu a ajn nasi dopravcovia len tak hrnut.

A aka je moznost sa odvolat?Keby som nahodou nebol videl,ze policia autobus zastavuje,mozno by tam stali doteraz,na hranicu s Rakuskom totiz poslu jednotku,v ktorej ani jeden policajt nehovori po nemecky.Je to sila,a hlavne reklama pre stat,ktory by rad hovoril s Amerikou,Ruskom a Cinou ako rovny s rovnym.
Odporucam skor Albansko a Burgynu Faso.
Josef Skvaril
9.1.2010 11:33
MYTO
Stotoznujem sa s prispevkom slovenskeho dopravcu je to nedoriesene ... pred spustenim myta to aj niekto prepocital?????? Ved je to pre prepravcov likvidacne .......... slovensky prepravca
7.1.2010 19:36
myto
Zamyslenie:
Firma Skytoll vyhrala tender na mýto a ja sa chcem opýtať,
kedy bude možné na stránke "emyto.sk" zistiť výpočet presného spoplatnenia úsekov diaľnic a ciest 1. triedy ( teda ak sa im tak dá povedať)? Mám na mysli aj spoplatnené úseky v mestách!!! (spoplatnenie ciest v mestách je CHORÉ !!!!!)
Na stránke emyto.sk je tzv kalkulátor, ktorý má len informatívny charakter, čo je nepostačujúce. A keďže Skytoll je víťazom tendra na mýtny systém, a nie práve najlacnejším, to znamená, že poskytli najmodernejšiu technológiu, (OBU jednotka má gigantické rozmery a váhu ) tak sa pýtam, kde si budem môcť skontrolovať skutočné prejdené kilometre registrovaným vozidlom a ich spoplatnenie? Alebo mi poskytnú mesačný výpis s detailným výpisom prejdených úsekov, alebo to bude účtované "od buka do buka"?!
Ešte jeden reálny postreh: som živnostník a poctivo platím všetky poplatky s tým súvisiace, mýto ešte nie je aktívne a už ma to stálo minimálne 200,- € keďže poplatok za prenájom OBU jednotky je 50,- € nabitie kreditu 50,- € + 1,0 € úžernícky poplatok a dva dni vybavovania, keďže v prvý deň po státí pred miestnosťou registrácie asi 6 hodín ma vypoklonkovali, že ma už nestihnú vybaviť a druhý deň od 6,45 do 16.00 hod čo sú dva dni ušlého zisku!!! Internetová registrácia, ako ináč, nefungovala :-( Ďakujem, opäť super pripravený systém na poslednú chvíľu a šitý účelovo a jednostranne len na zabezpečenie vášho zisku!!! (vášho to znamená Skytoll a NDS a Fico + company). Dúfam, že už si mädlia ruky, ako budú hrabať peniažky od poctivo a ťažko pracujúcich dopravcov, ktorí sa nie malým dielom podieľajú na chode našej malej republiky.
A už len na záver. Dokedy budú slovenskí dopravcovia schopný jazdiť s 0-vým (slovom "nulovým") ziskom?!!! Je kríza, ekonomika padá a budú nám účtované poplatky ako keby sme boli dediči miliardárov. Blahoželám vám, našej vláde, superpremiérovi a jeho poddaným. Verím a dúfam, že po troch mesiacoch účinnosti mýta budú kamióny stáť nie na miestach na odpočinok a parkoviskách na diaľniciach, ale krížom cez cestu za účelom zablokovania dopravy, aby sa konečne prispôsobili poplatky nám, Slovákom, a nie Rakúšanom či Nemcom, ktorí majú iné podmienky na život a prácu ako my.
Viem, že odozva bude ----- ale aspoň niekto, čo má na rozdiel od p. Fica aspoň trochu sociálne cítenie, pochopí o čom píšem.
S pozdravom ostáva
"slovenský dopravca"
fupe
12.12.2009 4:42
MYTO
Dnes sme dostali padaka ,majitel na Slovensku pre myto konči . 22 vodičov
7.12.2009 14:34
Zvýšenie rýchlosti aj na iných úsekoch
Dobrý deň, zaujímalo by ma, či nie je možné zvýšiť max. povolenú rýchlosť na úseku cesty medzi Prievidzou a Novákmi na 110 km/hod. Táto cesta by určite splnila takéto minimálne zvýšenie rýchlosti, keď zoberieme do úvahy max. povolenú rýchlosť 90 km/hod na mnohých nebezpečných úsekoch ciest I. a II. triedy v SR. Milan
20.7.2009 8:53
uzemne plany a doprava
Uz dnes funguje slusny portal , ktory okrem stavebnych planov obsahuje aj informacie o planovanej doprave na www.UzemnePlany.sk, kde konecne aj obcania mozu sledovat planovanie dopravy v mestach a obciach a snad sa k tomu aj vyjadrit mausmaks
23.5.2008 18:24
Územné plány SR na novom portáli
Dobry den, nasiel som na webe zaujimavu stranku obsahujucu velke mnozstvo uzemnych planov SR. Stranka ma adresu www.UzemnePlany.sk. Ako projektanta ma tato vec velmi zaujala, nakolko som nic podobne este nevidel. Podporuje ministerstvo nejakym sposobom tento portal? Dostane sa nan cele Slovensko, teda ci tam objavim casom vsetky UPN? julius
2.5.2008 12:46

Zobraziť úvodný článok


na začiatoktlačiť