Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo dopravy sa zapojilo do Európskeho týždňa mobility

22.09.2011

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR SR) sa pripojilo k aktivitám Európskeho týždňa mobility, ktorý sa začal 16. septembra a vrcholí dnes 22. septembra 2011 už tradične Dňom bez áut. Témou tohtoročného týždňa mobility je zlepšenie klímy v mestách.

Počas predchádzajúcich dní sa oddelenie bezpečnosti cestnej premávky MDVRR SR spolupodieľalo na príprave niekoľkých aktivít miestnych i regionálnych rozmerov. Zapojilo sa aj do prípravy Dňa detí Bratislavského samosprávneho kraja, v rámci ktorého sa v stredu 21. septembra v športovom areáli STARZ v Bratislave uskutočnili vedomostné kvízy „Mladý cyklista“, „Mladý záchranár“, či rôzne súťaže pre deti zo základných škôl z obcí Kuchyňa, Šenkvice a  Kráľová pri Senci. Ich cieľom bola nielen zábava, ale i poučenie. Medzi deti zavítal aj zajko BECEPáčik. Táto obľúbená postavička bola hlavným aktérom aj v predstavení "Zajko BECEPáčik o bezpečnosti detí na cestách" v nedeľu 18. septembra v Dome kultúry Lamač v Bratislave.


Počas Európskeho týždňa mobility sa od 21. do 23. septembra vo Vyhniach uskutočňuje medzinárodná konferencia „Bezpečnosť dopravy na pozemných komunikáciách“, nad ktorou prevzal záštitu 1. podpredseda vlády s minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ a ktorého spoluorganizátorom je aj MDVRR SR.


späť

na začiatoktlačiť