Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Z Rovinky do Bratislavy rýchlejšie

10.10.2011

Bratislava (10. októbra 2011) – Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ spolu s predstaviteľmi Hlavného mesta Bratislava a Bratislavského samosprávneho kraja slávnostne uviedli do prevádzky rozšírenú cestu prvej triedy I/63. Ide o frekventovaný úsek, v rámci ktorého bol vybudovaný ďalší jazdný pruh v smere od Dunajskej Stredy medzi Rovinkou a Podunajskými Biskupicami. Vláda na rekonštrukciu prispela sumou 3,8 milióna eur.

Dopravná situácia medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou bola dlhodobo neúnosná a spôsobovala problémy pri dochádzaní ľudí do zamestnania a do škôl. Denne touto cestou prichádza do Bratislavy vyše 20tisíc áut, čo spôsobovalo zápchy a dopravné nehody.

V rámci projektu rozšírenia cesty bola okrem pridania jedného jazdného pruhu v smere do Bratislavy upravená aj križovatka Slovnaftská a rozšírený nájazd na diaľničný obchvat D1 z Gagarinovej ulice. „Som rád, že zrekonštruovanie tohto úseku pomohlo k plynulejšej a bezpečnejšej dopravy v hlavnom meste. Zároveň máme pripravené aj ďalšie riešenia, ktoré uľahčia život obyvateľom obcí a miest na juh od Bratislavy,“ povedal pri otvorení minister dopravy.

Od marca budúceho roku začne súkromná firma RegioJet prevádzkovať pravidelnú linku osobnej železničnej dopravy medzi Bratislavou a Komárnom. Moderné a pohodlné vlaky by mali na železnicu pritiahnuť viac cestujúcich a tým tiež prispieť k výraznému odľahčeniu cestnej dopravy v smere Bratislava – Dunajská Streda.

Ministerstvo dopravy tiež pripravuje výstavbu rýchlostnej cesty R7, ktorá by sa mala začať stavať v roku 2013.


späť

na začiatoktlačiť