Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Obchvat Lipian odstraňuje príčinu častých dopravných nehôd a zvyšuje kvalitu života obyvateľov mesta [VIDEO]

14.11.2011

Bratislava, 14. november 2011 – Prvý podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ dnes ráno otvoril cestu I/68 Lipany. Uvedená cesta odľahčuje dopravu v meste Lipany a presúva ju z centra na jeho okraj mesta.

Tento obchvat je mimoriadne dôležitý aj kvôli tomu, že mesto bolo veľmi preťažené tranzitnou dopravou. V špičke tadiaľto prechádzalo viac áut ako má mesto obyvateľov. Aj touto stavbou dokazujeme, že chceme dať cestám I. triedy ich skutočný význam“ povedal minister dopravy Ján Figeľ .

Prínosom predmetného stavebného riešenia je aj odstránenie príčiny častých dopravných kolízií. Na uvedenom úseku ako aj v samotnom meste by sa vďaka tejto stavbe už dopravné zápchy tvoriť nemali. Vybudovanie tejto cesty významne prispieva k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v meste Lipany ako aj zlepšeniu životného prostredia a tým kvality života obyvateľov mesta.

Správca ciest I. triedy, Slovenská správa ciest podpísala zmluvu o výstavbe obchvatu Lipian so spoločnosťou HANT BA DS, a.s. v marci 2006

- celková cena stavby 6. 427 956,- Eur

- dĺžka stavby 1750 m

- vybudované 2 mosty, kruhový objazd, oporné múry, cestná kanalizácia vrátane odlučovačov ropných látok

 


späť

na začiatoktlačiť