Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Do zlepšenia služieb v cestovnom ruchu pôjde 36 miliónov eur [VIDEO]

14.12.2011

Bratislava 14. decembra (TASR) - V piatok (16. 12. 2011) vyhlási Ministerstvo hospodárstva (MH) SR výzvu s označením 3.1 na podporu podnikania v cestovnom ruchu na Slovensku s finančným krytím vo výške 36 miliónov eur. Stane sa tak v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast pre oblasť cestovného ruchu.

"Výzva je zameraná na podporu malých a stredných podnikateľov s cieľom budovania komplexných stredísk cestovného ruchu," povedala na dnešnej tlačovej besede v Bratislave generálna riaditeľka Sekcie štrukturálnych fondov MH Iveta Pabišová.Po zverejnení výzvy na internetových stránkach MH a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) sa začne informačná kampaň, ktorá má osloviť potenciálnych žiadateľov. "Celý fokus komunikácie s potenciálnymi žiadateľmi bude na pleciach Slovenskej agentúry pre cestovný ruch," dodala Pabišová.

Od vyhlásenia výzvy budú mať žiadatelia 90 pracovných dní na predkladanie žiadostí. Ďalších 10 dní je určených na opravu formálnych chýb v predložených žiadostiach. "Aby mali žiadatelia možnosť takéto ľudské zlyhanie napraviť a aby kvôli nemu neboli zbytočne vylúčení," podotkol generálny riaditeľ SACR Peter Belinský.

Dotácia je určená najmä na projekty, ktoré na Slovensku zlepšia doplnkové služby v rámci cestovného ruchu. Ako Belinský vysvetlil, malo by ísť napríklad o športoviská, wellness služby, dobudovanie kúpalísk a kúpeľov, ale napríklad aj vybudovanie nových parkovísk. "V tejto výzve sa nebude podporovať tvorba nových ubytovacích kapacít, pretože na Slovensku je ich už dostatok," uviedol Belinský.
Pôjde aj o zatraktívnenie Slovenska s cieľom predĺžiť počet prenocovaní turistov v krajine. S tým podľa ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Figeľa súvisí revitalizácia kultúrneho dedičstva. "Jedna tretina výzvy bude zameraná na podporu podnikania v spätosti s kultúrnymi a historickými národnými pamiatkami," vyhlásil dnes Figeľ. Podľa neho má totiž Slovensko pamiatok dostatok, no veľmi často sú zanedbané a opustené.


späť

na začiatoktlačiť