Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Minister odštartoval snežné atrakcie v Klokočove

23.01.2012

Počas posledného víkendu sa v obci Klokočov na Kysuciach uskutočnil I. ročník medzinárodného podujatia SNOWCROSS 2012. Pretekári z troch krajín – Slovenska, Českej republiky a Poľska - si zmerali svoje sily v pretekoch na snežných skútroch v prostredí Turzovskej vrchoviny medzi pohoriami Javorníky a Moravsko-sliezskymi Beskydami.

Takmer 40 účastníkov súťažilo v troch kategóriách - v kubatúrach 500, 700 a 1000. Najmladší neoficiálny účastník mal 12 a najstarší pretekár 65 rokov. Iniciátorom podujatia bola obec Klokočov a najmä jej starosta pán Ľuboš Stríž.

Preteky slávnostne odštartovall prvý podpredseda vlády Slovenskej republiky a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ. Minister vo svojom úvodnom prejave, okrem iného, zdôraznil i význam tohto podujatia pre rozvoj cestovného ruchu v obci Klokočov.

Preteky snežných skútrov sú významným produktom turizmu na Slovensku, o čom svedčí i úspech minuloročného nultého ročníku, ktorý navštívilo viac ako 2 000 divákov. Obec Klokočov chce i svoju budúcnosť spojiť s cestovným ruchom. Okrem tejto atrakcie a známeho Sudoparku pripravuje Klokočov prepojenie horských bežeckých tratí na českej a slovenskej strane.

Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

 


späť

na začiatoktlačiť