Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Minister Figeľ odštartoval výstavbu odletového terminálu na Letisku Sliač [VIDEO]

10.02.2012

TLAČOVÁ SPRÁVA

Sliač/Bratislava (10. februára 2012) – Prvý podpredseda vlády SR a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ dnes poklopal základný kameň výstavby nového odletového terminálu a triediarne batožín na Letisku Sliač, a.s. Do prevádzky má byť uvedený už v júli tohto roku. Aj vďaka novému terminálu sa očakáva, že letisko tento rok prepraví rekordných 30-tisíc cestujúcich.

Podmienky terajšieho odletového terminálu sú nevyhovujúce na vybavovanie lietadiel s kapacitou nad 150 cestujúcich. Letisko Sliač už v minulosti vybavovalo lietadlá s vyššou kapacitou. Nový terminál zvýši úroveň poskytovaných služieb, priepustnosť a bezpečnosť letiska. Stúpne hodnota letiska a stane sa zaujímavejším pre cestujúcich, ale i pre leteckých prepravcov.

„Nový terminál bude spĺňať náročné požiadavky na bezpečnosť vo vzťahu k počtom cestujúcich. Pôvodné priestory neboli konštruované na taký počet cestujúcich a aj požiadavky na zaistenie bezpečnosti boli podstatne nižšie,“ povedal prvý podpredseda vlády SR a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ

Výstavba nového odletového terminálu je nevyhnutná aj pre ostatné činnosti letiska ako záchranná služba či športové letectvo. Nadviaže na vybudovanie inžinierskych sietí, verejného parkoviska a opravu odbavovaciu plochy spred troch rokov.

Terminál prinesie regiónu nové pracovné miesta nielen priamo na letisku, ale aj v cestovnom ruchu. „Projekt nového terminálu sa výrazne premietne do rozvoja regiónu a tvorby nových pracovných miest, ktoré tento región tak potrebuje,“ povedal minister J. Figeľ.

Technické informácie o diele
Investor: MIJAS, s.r.o. Banská Bystrica
Rozpočet: 2,5 mil. eur
Zdroje financovania: 723-tisíc eur je dotácia ministerstva dopravy, zvyšok komerčný úver Letiska Sliač


späť

na začiatoktlačiť