Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Turistov z Ázie chcú krajiny V4 prilákať spoločne

17.02.2012

Bratislava, 17. februára 2012 - Spolupráca krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v oblasti turizmu pokračuje intenzívne aj počas českého predsedníctva krajín V4. Zhodli sa na tom predstavitelia ministerstiev zodpovedných za cestovný ruch a riaditelia národných organizácií cestovného ruchu na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo tento týždeň v Prahe.

„V tomto roku sa krajiny V4 budú pod značkou European Quartet propagovať v siedmich destináciách - v USA, ázijskej časti Ruska, Japonsku, Brazílii, Indii, Číne a na Taiwane", povedal po rokovaní Stanislav Rusinko, generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Koncept spolupráce European Quartet je zameraný na získanie turistov zo vzdialených trhov, ktorí pri svojich cestách do Európy kombinujú viaceré destinácie.

Protokolom o spolupráci medzi ministerstvami zodpovednými za cestovný ruch sa krajiny V4 zaviazali pokračovať v spoločných marketingových aktivitách na vzdialených trhoch. Hlavným prínosom spolupráce je synergický efekt v oblasti príchodového cestovného ruchu, vďaka čomu môžu krajiny spoločne realizovať svoje aktivity efektívnejšie a vo väčšom rozsahu.

Posilnenie atraktívnosti európskych destinácií a ich lepšie zviditeľnenie by malo priniesť výrazné ekonomické výhody. Obraz a vnímanie Európy ako celku turistických destinácií je úzko spojený s konkurencieschopnosťou v cestovnom ruchu. Jedným z hlavných nástrojov propagácie krajín V4 je portál www.european-quartet.com, ktorý má za cieľ zatraktívniť Poľsko, Českú republiku, Maďarsko a Slovensko pre príchod mimoeurópskych turistov.


späť

na začiatoktlačiť