Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko je pripravené pomôcť Čiernej Hore pri vstupe do EÚ [VIDEO]

23.02.2012

Bratislava (23. februára 2012) – Čierna Hora má záujem o slovenské skúsenosti z procesu vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Na stretnutí s 1. podpredsedom vlády a ministrom dopravy Jánom Figeľom to vyjadril hlavný vyjednávač Čiernej Hory pre vstup do EÚ Aleksandar Andrija Pejovic.

„Vaše skúsenosti sú pre nás veľmi vzácne a to nielen z prístupového procesu, ale aj z pôsobenia v Bruseli ako člena Európskej komisie. Zároveň by sme uvítali možnosť vydania prekladu vašej knihy o skúsenostiach z prístupového procesu,“ povedal na stretnutí hlavný vyjednávač Čiernej Hory pre vstup do EÚ Aleksandar Andrija Pejovic. „Európska integrácia je viac o domácej integrácii. Cieľom je, aby členstvo v EÚ bolo prospešné tak pre krajinu, ako aj pre ostatných členov únie a o tom je potrebné presvedčiť verejnosť.

Slovensko môže byť významným advokátom pre viaceré krajiny na ceste do Európskej únie. V integračnom procese želám Čiernej Hore veľa šťastia,“ 1. podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ján Figeľ a bývalý vyjednávač Slovenskej republiky pre vstup do Európskej únie.

 


späť

na začiatoktlačiť