Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Študentské práce otvorili diskusiu o budúcej podobe Trnavského mýta

21.03.2012

Bratislava (19.marca 2012) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Železnice Slovenskej republiky a Fakulta architektúry STU otvorili diskusiu o budúcej podobe mestskej zóny nad pripravovanou železničnou stanicou Bratislava-Filiálka. Študenti architektúry prezentovali možnosti prepojenia projektu obnovy železničnej trate Bratislava Predmestie- Bratislava Filiálka, ktorý sa z Operačného programu Doprava začne realizovať už v tomto roku.

Budúca hlavná stanica bratislavskej integrovanej osobnej dopravy bude v podzemí v centra mesta, na Trnavskom mýte. Keďže ide o územie, ktoré je veľmi perspektívne a výnimočné z hľadiska budúcej podoby tejto mestskej zóny, ministerstvo dopravy si veľmi cení študentské práce, ktoré poukázali na možnosti prepojenia dopravného projektu na novú zástavbu v zóne Račianska-Kukučínová a možnosti zakomponovania novej železničnej stanice do mestskej časti Bratislava-Nové mesto.

„Fakulte architektúry sme poskytli podklady na študentské práce týkajúce sa rozvoja územia nad stanicou Filiálka s tým, že by sme radi videli hotové prezentácie. To, čo bude ďalej, určí územný plán mestskej časti Nové mesto, verím, že budúci investor sa nápadmi študentov inšpiruje“, uviedol Peter Hrapko, vedúci oddelenia prípravy projektov železničnej infraštruktúry z ministerstva dopravy.

Videospot z prezentácie študentských prác je možné vidieť na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=QsfnIl6x7Gc


späť

na začiatoktlačiť