Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo začína pripravovať novú stratégiu pre turizmus v SR

18.04.2012

Bratislava 18. apríla - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR začína prípravné práce na tvorbe stratégie cestovného ruchu do roku 2020. Platnosť aktuálnej stratégie totiž na budúci rok končí. "Dôležité to je z hľadiska nového programového obdobia, z hľadiska novej finančnej perspektívy, ktorá sa začne v roku 2014," informoval dnes na tlačovom brífingu štátny tajomník MDVRR SR František Palko. Rezort dopravy nechce stratégiu pripravovať "od stola", ale v spolupráci s externým prostredím. V tejto súvislosti sa má Palko o týždeň (25.4.) stretnúť so zástupcami 21 zväzov pôsobiacich v tomto odvetví.

"Budeme spoločne definovať to, čo môže pomôcť cestovnému ruchu a to, čo môže pomôcť aj z hľadisku štruktúry hrubého domáceho produktu," spresnil Palko.

Na základe tohto stretnutia sa vytvorí skupina ľudí, ktorá bude na dokumente stratégie následne pracovať.
Podľa Palka je dôležité, aby štát prešiel v rámci cestovného ruchu od podpory jednotlivých subjektov k podpore konkrétnych destinácií. Rezort bude preto rozvíjať myšlienku destinačného manažmentu. "Nás nebude zaujímať konkrétny majiteľ hotela, konkrétny hotel, nás bude zaujímať územie, destinácia," podotkol Palko.
Kvôli zmene súčasného stavu, keď turisti na Slovensku nedostávajú patričnú kvalitu, bude podľa tajomníka potrebné zlepšiť a zjednotiť komunikáciu štátu voči subjektom pôsobiacim v turizme. Štát totiž toto odvetvie podporuje prostredníctvom viacerých ministerstiev. "Základnou podmienkou je, aby štát a vôbec verejná správa komunikovala jedným jazykom vo vzťahu k externému prostrediu," dodal Palko.

( TASR )


späť

na začiatoktlačiť