Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo berie na vedomie odstúpenie Michala Sántaia

23.04.2012

Bratislava (23. apríl 2012) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vzalo na vedomie rozhodnutie Michala Sántaia, povereného riadením Sekcie koordinácie fondov EÚ, o vzdaní sa svojej funkcie. Ministerstvo naďalej hľadá vhodného kandidáta na tento post.

Minister Ján Počiatek poveril Michala Sántaia riadením Centrálneho koordinačného orgánu na základe odbornosti, vzhľadom na havarijný stav a nefunkčný manažment riadenia eurofondov, s ktorým bolo nové vedenie rezortu konfrontované po svojom nástupe.

Strana Smer-SD, ktorá nominovala ministra dopravy, nikdy nemala a nemá nič spoločné s tzv. nástenkovým tendrom pod kuratelou nominantov SNS. Naopak, počas prvej vlády Roberta Fica bola vyvodená v tejto kauze politická zodpovednosť. Taktiež ministerstvo financií pod vedením súčasného ministra dopravy prezentovalo ku konaniu predstaviteľov vtedajšieho ministerstva výstavby odborné výhrady.

V tomto kontexte vnímame kritiku poverenia Michala Sántaia zo strany opozície ako podpásovú. Vzhľadom na citlivosť k takýmto témam, o ktorej predstavitelia strany Smer-SD hovorili pred voľbami, nechceme, aby niektoré nominácie vyvolávali pochybnosti. Preto sa Michal Sántai rozhodol odstúpiť z pozície, a nebude vymenovaný za riaditeľa Sekcie koordinácie fondov EÚ. Vhodného kandidáta na post riaditeľa Sekcie koordinácie fondov EÚ vedenie ministerstva naďalej hľadá.

Martin Kóňa

hovorca ministerstva dopravy

mobil: + 421 918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava


späť

na začiatoktlačiť