Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Minister Počiatek rokoval s viceprezidentom EIB o rozvojových projektoch

25.05.2012

TLAČOVÁ SPRÁVA  

Bratislava (25. máj 2012) – O financovaní realizovaných infraštruktúrnych projektov, ale aj o nových možnostiach spolupráce v oblasti výstavby ciest či energetickej efektívnosti budov rokoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek s viceprezidentom Európskej Investičnej Banky (EIB) Antonom Ropom.

Minister spolu s viceprezidentom sa zhodli, že EIB je pre Slovensko dôležitým partnerom pri financovaní veľkých projektov na zvýšenie kvality života obyvateľov. Ako povedal Ján Počiatek, miera spolupráce v najbližších mesiacoch a rokoch závisí aj od aktualizácie plánu výstavby diaľnic, ktorú ministerstvo pripravuje a chce predstaviť v najbližších týždňoch. Anton Rop sa zaujímal aj o projekt diaľničného obchvatu Bratislavy D4 a stav príprav na výstavbu tunela Višňové na diaľnici D1. Práve tu by výhodný úver od EIB mohol slúžiť ako preklenovacia pôžička, keďže podľa súčasných plánov ministerstva by mohol byť tento projekt financovaný z eurofondov v programovom období 2014 – 2020.

Zástupcovia EIB sa zaujímali aj o progres Slovenska v podpore energetickej efektívnosti budov, čo je jedna z priorít Európskej únie. Keďže Slovensko a EIB má dlhoročnú históriu bezproblémovej spolupráce, nie je dôvod, aby sa to v budúcnosti zmenilo, zhodli sa účastníci stretnutia.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6
P.O.BOX 100
810 05 Bratislava 15
Tel.: +421 918 825 059


späť

na začiatoktlačiť