Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Stavebné práce na zrútenom moste sú zastavené, minister Počiatek zvolal krízový štáb

05.11.2012

Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Andrej Holák, ktorý je od včera na mieste nešťastia, dnes v sprievode ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej od rána navštevoval nemocnice, v ktorých sú umiestnení zranení robotníci. Na mieste nehody sa začalo vyšetrovanie. Minister Ján Počiatek zvolal na pondelok krízový štáb. 
Štátny tajomník ministerstva dopravy Andrej Holák je od včera na mieste nehody na výstavbe diaľničného úseku Jánovce – Jablonov a dohliada na vyšetrovanie jej príčin.
„Všetky práce na stavbe sú momentálne zastavené až do odvolania. O bezprostredných príčinách nehody je dnes predčasné špekulovať. Dnes môžeme iba povedať, že nám je veľmi ľúto, čo sa stalo. Zraneným želáme skoré uzdravenie a príbuzným obetí vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ skonštatoval A. Holák.
Na miesto nehody dorazili dnes ráno tímy vyšetrovateľov a znalcov, ktorých úlohou bude určiť presnú príčinu nehody. „Na výsledky vyšetrovania si budeme musieť počkať ešte nejaký čas. Vyšetrenie nehody je však teraz našou najdôležitejšou úlohou, aby sme vedeli podobným katastrofám v budúcnosti predísť,“ povedal Andrej Holák.
Minister Ján Počiatek kvôli nehode predčasne ukončil pobyt v zahraničí a čo najskôr sa vráti na Slovensko. Na pondelok ráno zvolal zasadnutie krízového štábu za účasti všetkých kompetentných a bude dôsledne dbať na dôsledné a precízne vyšetrenie celého nešťastia.
V piatok približne o 14:30 hod. došlo pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe diaľničného úseku Jánovce – Jablonov ku kolapsu podpornej konštrukcie. Následkom toho sa zrútila betónovaná časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Výška mosta v danom mieste je od 15 do 25 metrov. Nešťastie si dosiaľ vyžiadalo 4 mŕtvych a 11 ľudí je zranených.


späť

na začiatoktlačiť