Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Minister Ján Počiatek rokoval o odškodnom pre rodiny obetí

13.11.2012

TLAČOVÁ SPRÁVA

BRATISLAVA (13. november) - Predstavitelia stavebných firiem, ktoré sa podieľali na výstavbe mosta pri Kurimanoch, ministrovi Jánovi Počiatkovi do konca tohto týždňa oznámia svoj návrh finančnej pomoci pre rodiny obetí tragédie z piatka 2. novembra.  Predstavitelia konzorcia, ktoré daný úsek stavia, sa zaviazali, že minimálne do konca vyšetrovania budú pozostalým vyplácať mesačne čiastku vo výške mzdy ich zosnulých príbuzných.

„Je nesmierne dôležité, aby sme rodinám pomohli najmä v týchto ťažkých časoch. Zosnulí boli často jedinými živiteľmi rodín, ktoré dnes často nevedia, ako ďalej. Preto je jednou z mojich základných úloh po tejto tragédii dohliadnuť na to, aby sa nezabudlo na tých, ktorých pád nosnej konštrukcie mosta postihol najviac,“ povedal Ján Počiatek. Minister dopravy sa s predstaviteľmi stavebných firiem rozprával aj o možnom obnovení výstavby, stavebné práce na celom úseku totiž boli hneď po nehode na jeho príkaz pozastavené. Tam, kde bude možné, sa bude s prácami pokračovať už v najbližšom čase, na zamedzenie budúcich škôd je totiž dôležité niektoré stavebné úkony urobiť ešte pred príchodom zimného obdobia.

 

V piatok 2. novembra približne o 14:30 došlo pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe diaľničného úseku Jánovce – Jablonov ku kolapsu podpornej konštrukcie. Následkom toho sa zrútila betónovaná časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Výška mosta v danom mieste je od 15 do 25 metrov. Nešťastie si vyžiadalo 4 mŕtvych a 11 ľudí sa zranilo. Príčiny nehody určí vyšetrovanie, ktoré v súčasnosti prebieha.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
+421 918 825 059

 


späť

na začiatoktlačiť