Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Minister Ján Počiatek navštívil miesto nehody lietadla z dnešného rána

16.11.2012

TLAČOVÁ SPRÁVA

(Bratislava, 16. november 2012) – Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek zmonitovoral situáciu na mieste nehody nákladného lietadla na bratislavskom letisku z dnešného rána. Pri nehode dopravného lietadla nikto neutrpel zranenia a situácia je pod kontrolou príslušných úradov. Vzniknutá situácia nemá vplyv na plynulosť leteckej prevádzky na bratislavskom letisku.

„K nehode došlo v mieste mimo ochranných pásiem druhej vzletovej dráhy, ktorá môže byť plynule používaná. Prevádzka na letisku nie je týmto nijakým spôsobom dotknutá,“ povedal na mieste nehody Ján Počiatek. Pre verejnosť riziko nepredstavuje ani náklad lietadla. Hygienik, ktorý bol na mieste síce zaznamenal zvýšené hodnoty radiácie priamo v okolí nákladu, ale všetko je stále v rámci bezpečnostných noriem.

Pri pristávaní nákladného lietadla na bratislavskom letisku dnes o 05.25 hod. prišlo k poruche prednej podvozkovej nohy, pričom lietadlo opustilo vzletovo-pristávaciu dráhu. Pri tejto udalosti sa nikto nezranil. Letiskové záchranné zložky v spolupráci so štátnymi účinne zasiahli. Prepravovaný letecký náklad podľa analýz privolaných odborníkov nie je nebezpečný vo vzťahu k okoliu, nedošlo k úniku paliva ani iných prevádzkových kvapalín. Presnú príčinu nehody teraz zisťujú leteckí vyšetrovatelia, v spolupráci s vlastníkom lietadla sa rozhodne aj o spôsobe odstránenia stroja z miesta nehody.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
+421 918 825 059

 

 


späť

na začiatoktlačiť