Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko je jednou z hviezd výstavy v Stuttgarte

14.01.2013

Bratislava (12. Januára 2013) – Slovensko sa stalo jedným z hlavných lákadiel pre turistov na prestížnom nemeckom veľtrhu turizmu CMT Stuttgart. S obrovským záujmom sa stretávajú všetky podujatia, ktoré Slovensko ponúka na tomto veľtrhu. Na tlačovú konferenciu prišiel, podľa údajov CMT,  rekordný počet novinárov z celého Nemecka.

Počas otváracieho ceremoniálu ako aj ďalších dôležitých stretnutí prvého dňa veľtrhu štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR František Palko viackrát zdôraznil, že „cestovný ruch v sebe skrýva obrovský potenciál, ktorý tu v Stuttgarte chceme sprostredkovať aj návštevníkom veľtrhu. Nemecko je pre nás v oblasti turizmu jedenou z kľúčových krajín,“ povedal F. Palko na tlačovej konferencii pre nemeckých novinárov, kde bol premietnutý aj film o krásach Slovenska. V ňom sa zástupcovia nemeckých médií dozvedeli ďalšie informácie o dovolenkových možnostiach v našej krajine, pričom počas prezentácie mohli degustovať aj viaceré lahodné slovenské vína. VIP hostia a novinári môžu na veľtrhu zároveň ochutnať tradičné gastronomické špeciality pripravené slovenskými kuchármi. Slovenský temperament a tradície priniesol do Stuttgartu zase folklórny súbor Lúčnica.

Keďže sa Slovensko stalo partnerskou krajinou tohtoročného veľtrhu, výnimočná pozornosť sa mu dostala už v rámci úvodného otváracieho ceremoniálu. „Podarilo sa nám dosiahnuť synergický efekt. Sme partnerskou krajinou najväčšieho veľtrhu turizmu na nemeckom trhu v roku, keď oslavujeme 20.výročie samostatnosti, keď sa môžeme vo svete pochváliť úspešným príbehom malej krajiny s obrovským potenciálom“, skonštatoval štátny tajomník Palko. Navyše v roku 2013 bude na Slovensku niekoľko prvotriednych podujatí, o ktorých sa dozvie celý svet. Najdôležitejším sú Košice ako Európske hlavné mesto kultúry ako aj Concourse Mondial – svetová výstava vín, ktorá sa po prvýkrát uskutoční v bývalom východnom bloku v máji v Bratislave. Tak ako po iné roky, aj na tohtoročnom CMT Stuttgart je Slovensko zastúpené Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Možnosť prezentovať svoje produkty v národnej expozícií využilo v tomto roku 19 subjektov cestovného ruchu. Zvýšenú marketingovú a mediálnu pozornosť využívajú MDVRR a SACR na predstavenie najobľúbenejších produktov pre nemeckých turistov, akými sú liečebné kúpele a historické mestá. Špecialitou tohtoročnej prezentáciu sú aj Košice ako Európske hlavné mesto kultúry 2013 či svetová súťaž vín Concours Mondial de Bruxelles v Bratislave.

Medzinárodná výstava CMT Stuttgart sa koná v hlavnom meste spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko a potrvá do 20. januára. S takmer 2 000 vystavovateľmi a viac ako 200 000 návštevníkmi sa radí k najvýznamnejším a najväčším európskym výstavám cestovného ruchu pre konečných spotrebiteľov. Pre Slovensko je jedným z ťažiskových podujatí pri prezentácií cestovného ruchu, pretože Nemecko je jedným z prioritných trhov. Návštevníci z Nemecka sú podľa počtu prenocovaní v ubytovacích zariadeniach i počtu návštevníkov na tretej priečke v rebríčku návštevnosti Slovenska.


Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk


späť

na začiatoktlačiť