Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovenské turistické destinácie sa presadzujú

24.01.2013

Bratislava (17. januára 2013) – Viac ako 400 vystavovateľov z 21 krajín od dnes prezentuje najzaujímavejšie turistické destinácie na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu u nás, ITF Slovakiatour 2013. Fakt, že slovenské turistické destinácie sa čoraz viac presadzujú vo svetovej konkurencii ocenil počas uvítacieho príhovoru aj štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

Za prvých deväť mesiacov predchádzajúceho roka navštívilo Slovensko o 4,1 % viac zahraničných a o 6,2 % viac domácich turistov ako v rovnakom období roku 2011. Devízové príjmy z aktívneho zahraničného cestovného ruchu dosiahli za mesiac január až september roku 2012 nárast o 2,4 percenta. Dúfame, že túto pozitívnu štatistiku vylepšia ešte údaje za posledný kvartál 2012, do ktorého sa premietnu čísla o návštevníkoch slovenských zimných horských stredísk.

„Štatistiky za prvých deväť mesiacov minulého roka  potvrdzujú rastúcu tendenciu domáceho cestovného ruchu ako aj  zvyšujúci sa záujem zahraničných turistov o spoznávanie Slovenska. Je to veľmi dobrý signál, že Slovensko konečne začína využívať svoj potenciál malej – veľkej krajiny,“ povedal F. Palko.
Na podporu domáceho cestovného ruchu sa tento rok zamerala najmä Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), ktorá sa snaží prilákať návštevníkov veľtrhu do svojho stánku pestrou ponukou možností na strávenie zaujímavej a aktívnej dovolenky na Slovensku. Zaujať musí v konkurencii 400 vystavovateľov z 21 krajín, medzi ktorými sú napríklad Chorvátsko, Turecko, Maďarsko, Poľsko, Grécko, či Cyprus, ale aj vzdialenejšie a exotickejšie akými sú Brazília, Egypt, Jamajka, Namíbia.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

 


späť

na začiatoktlačiť