Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

J. Počiatek otvoril prvé moderné diaľničné vstupné brány, ktoré budú vítať turistov pri vstupe na Slovensko

28.02.2013

Bratislava (28. február 2013) – Komplexné informácie o Slovensku, kvalitné služby, ale aj zrenovované parkoviská a moderné zázemie budú od dnes vítať turistov pri vstupe na Slovensko. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek dnes slávnostne otvoril prvú z dvoch diaľničných vstupných brán, ktoré od dnes budú vítať zahraničných turistov.

Projekt „Vstupné brány“ Slovensko zaradí medzi krajiny, ktoré vedia urobiť dobrý prvý dojem. Turisti, ktorí sa zastavia na slovenských hraniciach, odteraz dostanú kompletný servis, vrátane zaujímavých informácií o Slovensku,“ povedal na slávnostnom otvorení diaľničnej brány na hranici Slovenskej a Českej Republiky pri Brodskom J. Počiatek. Rovnako kvalitné služby od dnes poskytuje aj diaľničná brána na prechode medzi Slovenskom a Maďarskom v Čunove.

Cieľom projektu diaľničných brán je poskytnúť kvalitný servis a všetky potrebné informácie návštevníkom, ktorí k nám prichádzajú po cestách. Všetky diaľničné hraničné prechody sa tak postupne zmenia na moderné vstupné brány. Tie budú okrem moderných parkovísk a sociálneho zázemia poskytovať napríklad aj turistické informácie o Slovensku alebo obchody so suvenírmi.

Všetky brány budú v jednotnom štýle a informačno-predajné služby sú pripravené a realizované aj v spolupráci so Slovenskou agentúrou cestovného ruchu a Asociáciou informačných centier Slovenska. Návštevníci dostanú informácie nielen o tom, aký sú na Slovensku dopravné predpisy, ale aj o krásach a možnostiach, ktoré Slovensko ponúka. Informácie budú prezentované pomocou moderných informačných technológií. Slovensko tak ponúkne takú paletu služieb, ktorú  zahraniční návštevníci očakávajú pri vstupe do modernej stredoeurópskej krajiny.

Súčasťou projektu sú aj plochy na odpočívadlách diaľnic a rýchlostných ciest. Práve prostredníctvom nich sa dotvorí plnohodnotná informačnú sieť o Slovensku, ktorá nebude mať len lokálny charakter, ale bude sa tiahnuť naprieč celým štátom.

Martin Kóňa

Hovorca Ministerstva dopravy,

výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

 

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť