Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Cestovný ruch z Ukrajiny dostane nový impulz

01.03.2013

Bratislava (1. marca 2013) – Cestový ruch z Ukrajiny dostal ďalší impulz. Dnes pribudlo pravidelné letecké spojenie medzi Bratislavou a Kyjevom. Otvorenie linky osobne podporil aj štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko. Rokoval tiež o možnostiach, ako rozvíjať ukrajinsko-slovenskú spoluprácu aj v budúcnosti.

„Nové letecké spojenie je príležitosťou a výzvou pre obe naše krajiny. Ukrajinským návštevníkom uľahčí spoznávanie Slovenska a môže byť ich bránou aj do celého stredoeurópskeho regiónu,“ povedal F. Palko. Linka spája opätovne slovenské hlavné mesto s ukrajinským po siedmych rokoch.  Pravidelné letecké spojenie bude ponúkať spoločnosť Air Onix štyrikrát týždenne. Doteraz mohli pritom ukrajinskí turisti priamo na Slovensko priletieť iba charterovými letmi.

F. Palko využil slávnostné otvorenie linky aj na bilaterálne rokovanie s 1. námestníkom ministra pre cestovný ruch a kúpele Autonómnej republiky Krym Nikolajom Nikolajevičom Mironovom. Hľadali ďalšie možnosti ako zintenzívniť spoluprácu. „Ak sa má cestovný ruch stať súčasťou životného štýlu moderného človeka, je nevyhnutné vytvárať na oboch stranách také podmienky, aby zaujímavé destinácie stali čo najdostupnejšími,“ zdôraznil F. Palko. Ako dodal, turistom treba poskytnúť maximálne pohodlie, kvalitné služby, príjemné prostredie i dostatok zaujímavých informácií.
Záujem ukrajinských turistov o Slovensko v uplynulých rokoch stúpa. Za prvých deväť mesiacov uplynulého roka navštívilo slovenské ubytovacie zariadenia vyše 27-tisíc turistov, čo Ukrajincov radí do slovenskej top desiatky. Mierne sa zvyšuje aj priemerný počet nocí, ktorý tu strávia. Vlani na Slovensku ostali v priemere 3,3 dňa. Výrazne rastie predovšetkým záujem o rekreačné pobyty počas zimy. Vyhľadávajú tiež tradičnú kúpeľnú liečbu, poznávacie zájazdy po kultúrno-historických pamiatkach a detské letné i zimné pobyty.


Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter 


späť

na začiatoktlačiť