Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Na prázdninujúcich školákov čaká lákavý program

01.03.2013

Bratislava (1. marca 2013) – Jarné prázdniny vstúpia na budúci týždeň do poslednej fázy. Voľno si budú môcť vychutnať školáci v Bratislavskom kraji, na ktorých čakajú viaceré zaujímavé akcie.
„Bratislavský kraj ponúka celoročne množstvo zaujímavých aktivít. Aj cez jarné prázdniny si môžu školáci vybrať, či uprednostnia korčuľovanie, aquaparky alebo niektorú zo zaujímavých výstav,“ povedal hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa.
 

Úvod prázdnin sa začne vo veľkom štýle. Mesto Veľký Meder v spolupráci s Termálnym kúpaliskom Veľký Meder a Veľkomederským združením ubytovateľov zorganizuje AQUA-KARNEVAL. Od 1. do 3. marca si deti môžu užiť pestrý karnevalový program, a pritom sa aj okúpať. Fanúšikov zimných športov isto poteší, že na novootvorenom zimnom štadióne v Petržalke bude korčuľovanie zadarmo. Od 4. do 8. marca nemusia vo vyhradenom čase platiť vstupné školáci ani ostatní korčuliari. Priaznivci turistiky zase môžu spoznávať krásy okolitých Karpát v organizovaných podujatiach so sprievodcom.

Zaostávať nebude ani ponuka rôznych výstav a kultúrnych podujatí. Bibiana – medzinárodný dom umenia pre deti si pripravila interaktívne výstavy S jedlom sa (ne)hráme, Oblečený čas a Zimkova zima. Detské múzeum v Bratislave zase pozýva malých i veľkých návštevníkov na interaktívnu výstavu Ja a moje telo, ako aj interaktívnu výstavu o povolaniach Čím chceš byť?. Aby vyšlo v ústrety prázdninujúcim školákom, ponechá svoje brány otvorené výnimočne aj v pondelok. V kaplnke na nádvorí historickej trnavskej radnice zase môžu návštevníci obdivovať výstavu s názvom Cyklistika časov dávno minulých.


Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421 918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť