Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

J. Počiatek: Prešovu podáme pomocnú ruku

12.03.2013

Bratislava (12. marec 2013) – O možnostiach ako zlepšiť dopravnú situáciu na východe Slovenska rokoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Petrom Chudíkom. Dohodli opatrenia, ktoré pomôžu zlepšiť miestnu dopravnú situáciu.

Osobitnú pozornosť venovali minister a predseda kraja stavu ciest v Prešovskom kraji. V záujme jeho zlepšenia podpísali deklaráciu o spolupráci, ktorá umožní zmeny v usporiadaní vybraných úsekov ciest v Prešove a  zabezpečí prestavbu a stavebné úpravy dvoch prešovských križovatiek. „Hoci máme v čase krízy značne obmedzené možnosti, chceme prešovskej samospráve podať pomocnú ruku a podporiť tak hospodársky i spoločenský rozvoj na východe Slovenska,“ zdôraznil J. Počiatek.

Minister zároveň pripomenul, že obyvatelia Prešova sa môžu v nasledujúcich rokoch tešiť na kvalitné cestné spojenie s ďalšími veľkými slovenskými mestami. Jednou z priorít rezortu dopravy je totiž dobudovanie diaľnice D1. Prešov i Košice budú podľa plánov ministerstva dopravy spojené s hlavným mestom diaľnicou v roku 2018. „Už o dva roky by sa vodiči z prešovského kraja mali tešiť zo súvislého diaľničného prepojenia z Prešova až po Ružomberok,“ povedal J. Počiatek. Ako pripomenul, na ministerstve sa momentálne spracúvajú štúdie a dokumenty, aby bolo možné z eurofondov začať stavať aj rýchlostnú cestu R4 smerom z Prešova na poľskú hranicu.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť