Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ján Počiatek rokoval s irackými hosťami o podpore slovenského kúpeľníctva

12.03.2013

Bratislava (12.marec 2013)  –  Možnosti pre slovenské firmy v oblasti rozvoja dopravnej infraštruktúry v Iraku, ale aj atraktivita Slovenska v očiach turistov z Blízkeho východu boli témami rokovania ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Počiatka s delegáciou z Iraku. Hostia sa zaujímali najmä o potenciál kúpeľníctva u nás, ktorý má v arabských krajinách dlhoročnú tradíciu.

Iracká delegácia, na čele ktorej stál poradca ministra cestovného ruchu a starožitností Bahaa Maya a veľvyslanec Irackej republiky na Slovensku Matheel D. Al-Sabti, sa živo zaujímala o možnosti rozvoja cestovného ruchu u nás. „Hostia z Iraku sa zaujímali najmä o kúpeľnú turistiku. Na Slovensku máme 29 kúpeľov v rôznom štádiu rozvoja. Najmä Piešťany boli za socializmu v arabských krajinách veľmi silnou značkou, čo nezabudli pripomenúť ani členovia delegácie z Bagdadu,“ povedal Ján Počiatek. Slovensko by malo viac propagovať svoje kúpeľné destinácie v arabskom svete, majitelia kúpeľov by však nemali zabúdať na investície a neustále skvalitňovanie služieb.

Minister diskutoval s členmi delegácie aj o archeologických prácach v Iraku, na ktorých sa podieľajú aj niektoré slovenské firmy. Irak s množstvom historických pamiatok vrátane ruín starovekého Babylonu bude nepochybne atraktívnou destináciou aj pre slovenských turistov, zhodli sa Ján Počiatek s  hosťami. Najprv však bude potrebné stabilizovať bezpečnostnú situáciu v tejto krajine.

 

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť