Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

AKTUALIZACIA: Na cestách v Prešovskom a Košickom kraji je vyhlásený najvyšší kalamitný stupeň

15.03.2013

Bratislava (15. marca 2013) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja dnes na zasadnutí krízového štábu vyhlásilo 3. situačný stupeň na viacerých komunikáciách na celom Slovensku. Ide o všetky cesty v Prešovskom a Košickom kraji, cesty I. triedy v okresoch Trebišov a Rožňava, ako aj v okolí Komárna a Brezna. Neprejazdná je aj diaľnica D1 pri Poprade.

O 8.30 vyhlásilo MDVRR 3. situačný stupeň na diaľnici D1 v úseku Poprad – Jánovce. Diaľnica je obojsmerne neprejazdná, je tam uviaznutých zhruba 40 kamiónov. Ľuďom z uviaznutých áut poskytujú pomoc a podporu hasiči, záchranné zložky i pracovníci NDS (napríklad rozvážajú čaj). Žiadne deti sa tam v súčasnosti nenachádzajú. Osobné autá sú presmerované na paralelnú cestu I/18.
Okrem zasahujúcich hasičov a NDS boli o pomoc požiadané aj firmy disponujúce ťažkou technikou, potrebné mechanizmy ihneď vyrazili na cestu k miestu zásahu.

O 9.45 bolo ďalšie zasadnutie krízového štábu. Bol vyhlásený 3. situačný stupeň na všetkých cestách I. triedy v Prešovskom kraji a v okresoch Trebišov a Rožňava. Okrem toho na ceste I/63 v úseku Komárno – Báč a I/66 v úseku Brezno – Telgárt.
Všetky uvedené cesty sú zafúkané a neprejazdné. Tvoria sa tam snehové jazyky a záveje. Okrem toho spôsobujú problémy padajúce stromy. Nasadili sme snehové pluhy a frézy, ako aj všetku dostupnú techniku.
Rovnaká situácia je aj na cestách II. a III. triedy v Prešovskom kraji.

O 12.00 vyhlásilo MDVRR 3. situačný stupeň aj na všetkých cestách I. triedy v Košickom kraji.
Chceli by sme upozorniť vodičov a cestujúcu verejnosť, aby - ak nemusia -  v týchto postihnutých oblastiach nikam necestovali.
3. situačný stupeň  je stav najvyššej pohotovosti, keď sú v dôsledku pretrvávajúcej snehovej kalamity neprejazdné cesty a správca komunikácie nie je schopný udržať zjazdnosť vlastnými kapacitami, ani kapacitami zmluvných partnerov. Na dnešnom zasadnutí krízového štábu sa zúčastnili zástupcovia MDVRR a NDS.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


 


späť

na začiatoktlačiť