Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

A. Holák: Cesta R7 výrazne pomôže obciam v okolí hlavného mesta

18.03.2013

Bratislava (18. marec 2013) – Výstavbu R7 plánuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešiť spolu s diaľnicou D4 ako komplexné riešenie problematickej dopravnej situácie v Bratislavskom kraji. Po rokovaní so zástupcami obcí, okolo ktorých má cesta prechádzať, to povedal štátny tajomník Andrej Holák.
Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest je prioritou MDVRR a rýchlostná cesta R7 patrí k prioritným ťahom v rámci juhozápadu Slovenska. „O to viac nás mrzí zdržanie prípravy, ktoré spôsobila zmena trasovania počas predchádzajúceho vedenia ministerstva,“ povedal A. Holák.
Starostov dotknutých obcí však ubezpečil, že práce na rýchlostnej ceste R7 intenzívne pokračujú. „Pokročili sme s prípravou projektovej dokumentácie a  v súčasnosti pracujeme na dokumentácii potrebnej na posúdenie, či je úsek vhodný na financovanie prostredníctvom PPP,“ povedal A. Holák. Dodal, že nakoľko MDVRR očakáva na R7 vysokú intenzitu dopravy,  jej výstavbou sa vytvoria kvalitatívne, ako aj kapacitne lepšie dopravné podmienky v dotknutom území.
Postup ministerstva ocenili aj zúčastnení zástupcovia samosprávy, nakoľko začatie výstavby rýchlostnej cesty R7 významne zlepší dopravnú dostupnosť v ich regióne.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť