Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Prilákame viac turistov za menej peňazí

21.03.2013

Wroclaw (21. marca 2013) – Vyššiu návštevnosť pri nižších nákladoch pomôže Slovensku dosiahnuť spoločná prezentácia krajín Vyšehradskej štvorky. Protokol o spolupráci v oblasti cestovného ruchu medzi ministerstvami zodpovednými za cestovný ruch v krajinách V4 dnes v Poľsku podpísal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR  František Palko v Poľsku. 

„Spoločná prezentácia a vzájomná spolupráca je jedným z veľmi lákavých spôsobov ako zvýšiť konkurencieschopnosť našej krajiny,“ povedal na tlačovej konferencii po podpise protokolu F. Palko. Ako dodal, potenciál vidí nielen v spoločnom marketingu a prezentácii, ale aj vo vytvorení spoločnej značky a v jej komunikácii smerom k turistom. „Spoločne sa môžeme zviditeľniť ako skupina udržateľných a kvalitných destinácií,“ dodal.

Súčasťou protokolu pre spoločnú prezentáciu krajín V4 je aj plán marketingových aktivít národných organizácií cestovného ruchu. „Krajiny V4 si vzhľadom na svoju historickú príbuznosť, geografickú dostupnosť a ponuku cestovného ruchu nekonkurujú,“ zdôraznil F. Palko. Príčinou podľa neho je to, že turisti sa rozhodujú predovšetkým o tom, aký región navštívia. A ak zavítajú do oblasti strednej Európy, nezdržia sa iba v jednej krajine, ale navštívia viaceré štáty.

Podpis protokolu o spolupráci v cestovnom ruchu bol vyvrcholením dvojdňového stretnutia zástupcov ministerstiev zodpovedných za oblasť cestovného ruchu v týchto krajinách. Cieľom rokovaní bolo nielen posilnenie spolupráce, ale aj výmena informácií medzi zúčastnenými stranami o súčasnej situácii a udalostiach v oblasti cestovného ruchu. Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko rozvíjajú svoju spoluprácu úspešne už od roku 2003.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


 


späť

na začiatoktlačiť