Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo dopravy podporí tvorivých mladých vedcov a technikov

04.04.2013

Bratislava (4. apríla 2013) – Mladí vedeckí a technickí pracovníci sa môžu zapojiť do súťaže „Cena Jozefa Murgaša“, ktorej cieľom je vyzdvihnúť talenty v oblasti elektronických komunikácií. Okrem prestížnej ceny je pre výhercov pripravená aj finančná odmena. Do súťaže je potrebné sa prihlásiť do 30. apríla 2013.

Cenu môžu získať vedci a technici za publikovanie alebo využitie pôvodných teoretických príspevkov, ktoré podporujú rozvoj elektronických komunikácií a ich aplikáciu v súvisiacich oblastiach elektrotechniky, energetiky a informatiky na Slovensku. Ocenené môže byť aj využitie nových zahraničných poznatkov z týchto oblastí aplikovaných na Slovensku.

Základnými podmienkami pre uchádzačov je slovenská štátna príslušnosť a vek najviac 40 rokov. Záujemcovia musia prihlášku poslať najneskôr do 30. apríla na adresu Slovenská elektrotechnická spoločnosť, Zvolenská cesta 20,  974 05 Banská Bystrica. O víťazovi súťaže rozhoduje komisia, ktorá je zložená z predstaviteľov Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR), Slovenskej elektrotechnickej spoločnosti, Fóra pre komunikačné technológie a Ústavu telekomunikácií STU Bratislava. Výsledky súťaže budú zverejnené na internetovej stránke http://vus.sk/ses/.
Súťaž „Cena Jozefa Murgaša“ sa uskutočňuje každoročne pri príležitosti osláv Svetového dňa telekomunikácii a informačnej spoločnosti na Slovensku. Udeľuje ju MDVRR a Slovenská elektrotechnická spoločnosť.

Prihlášku nájdete TU.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter. 


späť

na začiatoktlačiť