Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Pravidlá pre taxíky sa zmenia

10.04.2013

Bratislava (10. apríla 2013) – Podmienky pre vozidlá taxislužieb sa zmenia. Dohodlo sa na tom Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR na stretnutí so zástupcami taxislužieb.

Témou stretnutia boli podnety združení Cech Taxi Bratislava a Únie taxikárov k vykonávaniu taxislužby na základe zákona č.56/2012 Z.z. o cestnej doprave, ktorý nadobudol účinnosť 1. 3. 2012. Združenia zároveň prezentovali hlavné problémy, s ktorými sa taxikári každodenne stretávajú.

„Prediskutovali sa všetky alternatívy a načrtli sme možné riešenie aktuálnych problémov schodné pre obidve strany,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Andrej Holák. „Zástupcovia rezortu dopravy sa s taxikármi dohodli, že prehodnotíme ustanovenia týkajúce sa veku vozidiel a najazdeného počtu kilometrov,“ dodal. Konkrétne riešenie ukážu až ďalšie rokovania, ktorých výsledok zapracuje ministerstvo do novely zákona o cestnej doprave.
Podľa súčasne platnej legislatívy  nesmie byť vozidlo používané ako taxík pri podaní žiadosti o vydanie koncesie staršie ako 5 rokov alebo mať najazdených viac ako je stanovený limit  kilometrov. Pre vozidlá s benzínovým motorom alebo hybridným pohonom je to 100 000 km a pre vozidlá s naftovým motorom je to najviac 150 000 km. Koncesia je platná 10 rokov.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitterspäť

na začiatoktlačiť