Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Súťaží sa o TOP turistickú destináciu regiónu

18.04.2013

Nitra (18. apríla 2013) – Od dnes sa rozhoduje o víťazovi súťaže „TOP turistická destinácia regiónu“, ktorá sa uskutoční v rámci výstavy Mladý tvorca 2013. Súťažiacim aj návštevníkom sa na slávnostnom otvorení výstavy prihovoril štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

Školské projekty, prihlásené do súťaže bude priamo na tomto podujatí posudzovať odborná komisia, ktorá v sobotu vyhlási víťaza. Ten získa Cenu ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. „Uvedomujeme si dôležitosť odborného vzdelávania a je našim záujmom podporovať ho vo všetkých odvetviach, ktoré sú v pôsobnosti nášho ministerstva,“ povedal počas otvorenia výstavy F. Palko. „Preto sme sa rozhodli vyhlásiť novú súťaž TOP turistická destinácia regiónu,“ dodal.

Cieľom súťaže je podporiť tvorivé myslenie žiakov stredných odborných škôl. Úlohou jednotlivcov i skupín bolo vytvoriť projekt zameraný na propagáciu turistickej destinácie v regióne, kde sa nachádza ich škola. Projekty v súťaži sa musia skladať z dvoch častí. Prvá časť je návrhom originálneho a zrozumiteľného propagačného materiálu k zvolenej turistickej destinácii. Druhou časťou je powerpointová prezentácia s charakterom reklamného spotu. Celý projekt hodnotí odborná komisia a najúspešnejší súťažiaci budú ocenení na záverečnom vyhodnotení výstavy v sobotu 20. apríla. 
Celoštátna prezentačná výstava SOŠ Mladý tvorca 2013 sa uskutoční už po 21-krát. Začína dnes a potrvá do soboty 20. apríla 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Spojená bude aj s najväčším veľtrhom práce na Slovensku JOB EXPO 2013.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


 


späť

na začiatoktlačiť