Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Projekt Pribina sa dostal do Top 10 medzinárodných PPP

22.04.2013

Bratislava/Washington (22. apríla 2013) – Projekt rýchlostnej cesty R1 Pribina je štvrtým najlepším PPP projektom  v regióne Európy, Strednej Ázie, Stredného východu a severnej Afriky. Ocenenie v rámci globálnej súťaže „Top 40 PPPs in Emerging Markets“ v zastúpení ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Počiatka prevzal mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v USA Peter Kmec.

Ceny udeľovala Medzinárodná finančná korporácia (IFC - International Finance Corporation) na slávnostnej ceremónii vo Washingtone 18. apríla. V rámci súťaže „Top 40 PPPs in Emerging Markets“ vyhodnocovala najlepšie svetové PPP projekty. Projekt rýchlostnej cesty R1 na Slovensku sa umiestnil na štvrtom mieste v rámci regiónu Európy, Strednej Ázie, Stredného východu a severnej Afriky. „Teší náš, že tento projekt získal medzinárodné uznanie. Rovnako je pre nás dôležité, že z neho majú osoh slovenskí vodiči,  ktorých po tejto ceste prešlo už viac ako 10 miliónov,“ povedal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Andrej Holák.

Súťaž Top 40 PPPs in Emerging Markets hodnotí projekty nominované vládami, priemyslom, mimovládnymi organizáciami, akademickým sektorom a ďalšími organizáciami. Vyhodnocujú ich  nezávislí medzinárodní experti na základe presne stanovených kritérií. IFC je jednou z inštitúcií Skupiny Svetovej banky.


Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť