Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

„Mladý tvorca 2013“

23.04.2013

20. apríla 2013 bol záverečným vyhodnotením ukončený 21. ročník celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl „Mladý tvorca 2013“ na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Po prvýkrát bolo spoluorganizátorom aj Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktoré vyhlásilo súťaž o Cenu ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR „TOP turistická destinácia regiónu“. V súťaži žiaci preukázali talent, tvorivosť a nápaditosť a za svoju samostatnú prácu získali cenu ministra.

Do súťaže bolo prihlásených desať projektov. Odborná komisia pozostávajúca zo zástupcov Zväzu cestovného ruchu SR, Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, Nitrianskej galérie a ministerstva, projekty súťaže „TOP turistická destinácia regiónu“ vyhodnotila nasledovne:

Na prvom mieste sa umiestnil projekt „Necestujte za tým, čo máte doma (Podhájska)“ Andreja Mičeka a Kitti Lalákovej zo Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch. Autori projektu dostali odmenu vo forme poukazu na nákup elektroniky v hodnote 500 eur.

Na druhom mieste sa umiestnil projekt „Kde bolo, tam bolo“ kolektívu Marek Plačko, Tomáš Polačik, Monika Rábeková, Veronika Siposová a Natália Smičeková zo Strednej odbornej školy podnikania v Trenčíne. Autori projektu dostali odmenu vo forme poukazu na nákup elektroniky v hodnote 300 eur.

Tretie miesto obsadil projekt „Čachtice“ Dominika Mičudy, Adriána Líšku a Matúša Dobrovodského zo Strednej odbornej školy, Piešťanská 80, Nové Mesto nad Váhom. Autori projektu dostali odmenu vo forme poukazu na nákup elektroniky v hodnote 200 eur.

Mimoriadnu cenu generálnej riaditeľky sekcie cestovného ruchu ministerstva získal kolektív: Karina Grobarčíková, Silvia Bystričanová, Mária Črchlanová, Mária Bošanová zo Strednej odbornej školy, Hattalova 968, Námestovo za projekt „Sedem divov Oravy“.


späť

na začiatoktlačiť