Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Google chce Slovensku pomôcť pri rozvoji cestovného ruchu

23.04.2013

Bratislava (23. apríla 2013) – Rozvoj nových technológií na Slovensku, bezplatná navigácia či spolupráca pri internetizácii Slovenska a rozvoji cestovného ruchu. To sú len niektoré z tém, o ktorých dnes diskutoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek a viceprezident Google Carlo D'Asaro Biondo.

Sme úplne otvorení všetkým nápadom, ktoré pomôžu ľudom,“ povedal po rokovaní J. Počiatek. Carlo D'Asaro Biondo okrem iného ocenil, že na Slovensku už dnes existujú spoločnosti, ktoré sa celosvetovo presadili a Slovensko má veľký potenciál v internetovej ekonomike. Fungujúca elektronická štátna správa, ktorej rozvoj je jednou z priorít súčasnej vlády, má podľa J. Počiatka veľký potenciál nielen skvalitniť každodenný život bežných ľudí, ale aj zlepšiť podnikateľské prostredie a tým vytvoriť ďalšie pracovné miesta.

Carlo D'Asaro Biondo je viceprezidentom Google pre región južnej a východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky. Je zodpovedný za kultúrne, filozofické a vizionárske otázky vplyvu nových technológií na spoločnosť.

 

 

 

Martin Kóňa

Hovorca Ministerstva dopravy,

výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť