Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Novým štátnym tajomníkom na MDVRR je Viktor Stromček

24.04.2013

Bratislava (24. apríla 2013) – Novým štátnym tajomníkom na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR sa stal Viktor Stromček. Na základe rozhodnutia Vlády SR nahradí na poste súčasného štátneho tajomníka Andreja Holáka, ktorého na návrh predsedníčky Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) schválila vláda SR za podpredsedu ÚVO.

„Viktora Stromčeka poznám ako schopného manažéra, ktorý má politický mandát strany Smer-SD na výkon tejto zodpovednej funkcie. Očakávam od neho, že prispeje k rýchlejšej výstavbe a obnove dopravnej infraštruktúry, a ešte vyššej efektivite v rezorte dopravy,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Viktor Stromček, ktorý dosiaľ pôsobil ako vedúci Kancelárie Národnej rady SR, je absolventom Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. V minulosti zastával viaceré riadiace funkcie v súkromných spoločnostiach. Od roku 2006 do roku 2010 bol vedúcim kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky. V roku 2010 bol prvý krát zvolený do parlamentu za stranu SMER-SD. Svoj mandát obhájil aj vo voľbách v roku 2012 avšak rozhodol sa vzdať svojho mandátu a prijal úlohu vedúceho Kancelárie Národnej rady SR.

Viktor Stromček nahrádza na pozícii Andreja Holáka, ktorého Vláda SR vymenovala na post podpredsedu ÚVO. „Andrej Holák ma požiadal o uvoľnenie z funkcie, pretože na svojom novom pôsobisku môže naplno využiť svoje právnické vzdelanie. Želám mu veľa úspechov v jeho ďalšej profesionálnej kariére,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk
Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

 


späť

na začiatoktlačiť