Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

J.Počiatek: Kritická dopravná situácia v Čadci sa zlepší už koncom mája

24.04.2013

Bratislava (24. apríla 2013) – Most na ceste prvej triedy I/11 v Čadci bude provizórne sprejazdnený do konca mája. Po rokovaní v Čadci to oznámil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Trvalé riešenie si však vyžiada rozsiahle preprojektovanie celého mostného objektu.

„Vzhľadom na fakt, že ide o kritický most pre dopravu v Čadci, sme hľadali riešenie, aby bol čo najskôr opäť v prevádzke. Most preto bude provizórne podopretý špeciálnou konštrukciou, ktorá zaistí bezpečnosť tohto objektu,“ povedal po rokovaní v Čadci Ján Počiatek. Spolu s poslancom NR SR za stranu SMER-SD Jánom Podmanickým a predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom vyjadril minister presvedčenie, že vodiči by po moste mohli jazdiť už od začiatku júna.

Trvalé riešenie zlého stavu mosta však bude komplikované. Na základe zlých manažérskych rozhodnutí predchádzajúceho vedenia rezortu dopravy bola oprava tohto mosta vysúťažená tak nešťastne, že opravy, ktoré tento most skutočne potrebuje, nemôžu byť financované v rámci už existujúceho eurofondového projektu. Preto bude nutné tento objekt preprojektovať a jeho komplexnú opravu financovať z eurofondov v nasledujúcom programovom období.
Most na ceste I/11 v Čadci je uzavretý od 20. marca. Počas rekonštrukcie sa zistilo, že jeho používanie nie je v súčasnom stave bezpečné a krízový štáb rozhodol o jeho úplnom zatvorení. Obchádzková trasa na hlavnom ťahu do Poľska vedie cez tunel Horelica. V prípade nehody na tejto trase hrozí, že pre nákladnú dopravu nebude existovať alternatívna trasa.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk
Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

 

 


späť

na začiatoktlačiť