Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Únia ocenila progres pri príprave výstavby diaľnice D3

06.06.2013

Bratislava (6. júna 2013) – Predstavitelia Európskej únie ocenili kroky, ktoré Slovensko podniká pri príprave výstavby diaľničného ťahu D3 od Žiliny smerom na hranice s Poľskom a Českou republikou. Aj to je jeden zo záverov dnešnej pracovnej návštevy ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Počiatka, počas ktorej sa stretol s vrcholovými predstaviteľmi Eurokomisariátu pre regionálnu politiku a DG Regio.

„Predstavitelia Európskej komisie prisľúbili Slovensku svoju plnú podporu pri spracovaní kľúčových dokumentov potrebných na výstavbu a prefinancovanie diaľnice D3 z európskych fondov,“ povedal po dnešnom rokovaní v Bruseli minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek. O budúcnosti tohto, pre Slovensko aj Poľsko veľmi dôležitého projektu, dnes v Bruseli rokoval J. Počiatek s Hubertom Gambsom, šéfom kabinetu eurokomisára Johannesa Hahna. „Za veľmi dôležitý považujem aj dnešný sľub, že Komisia bude veľmi rýchlo postupovať pri rozhodovaní o žiadostiach, ktoré dostane na stôl,“ dodal Počiatek.

Okrem toho sa J. Počiatek dnes stretol aj s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom, ktorý prisľúbil svoju podporu pri presadzovaní infraštruktúrnych projektov zlepšujúcich dopravnú situáciu na Slovensku. Témou rozhovorov bola okrem dopravných projektov, pravidiel financovania alebo fázovania, aj aktuálna situácia na Slovensku a protipovodňové opatrenia, ktoré Slovensko prijalo.

 

 

Martin Kóňa

hovorca Ministerstva dopravy,

výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

t.č.: + 421  918 825 059

mail: martin.kona@mindop.sk

 


späť

na začiatoktlačiť