Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

J. Počiatek: Slovensko bude užšie spolupracovať s Poľskom a Maďarskom

10.06.2013

Luxemburg (10. júna 2013) – Koniec programového obdobia by mali krajiny V4 využiť na intenzívnejšiu spoluprácu pri príprave a výstavbe veľkých infraštruktúrnych projektov, ktoré spájajú juh so severom. Počas stretnutia ministrov dopravy krajín V4 sa na tom zhodol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek so svojimi poľskými a maďarskými rezortnými partnermi. Ministri krajín V4 sa dnes  stretli počas rokovania Rady ministrov pre Dopravu, telekomunikácie a energetiku v Luxemburgu.

Prioritné úseky spájajúce sever a juh Európy na území Poľska, Slovenska a Maďarska na seba nadväzujú, a preto treba pri ich príprave užšie spolupracovať. Ministri sa rovnako zhodli aj na tom, že treba intenzívnejšie rozvíjať aj ostatné druhy dopravy. „Veľký potenciál má rozvoj riečnej dopravy a Slovensko bude v tomto smere plne podporovať dunajskú stratégiu, ktorá má za cieľ z tejto rieky urobiť európsku diaľnicu medzinárodného významu,“ povedal po rokovaní v Luxemburgu J. Počiatek.

Okrem stretnutia ministrov dopravy krajín V4, dnes J. Počiatek počas rokovania Rady ministrov pre Dopravu, telekomunikácie a energetiku spolu s ostatnými zástupcami členských štátov EÚ slávnostne podpísal Euro-stredozemskú leteckú dohodu medzi EÚ a Izraelom. Tá integruje príslušné sektory, umožní otvorenie nových liniek, čo povedie k zvýšeniu hospodárskej súťaže či rozvoju turizmu. Dôležitým momentom dnešného dňa bol aj posun rokovaní v návrhu o cestnej technickej kontrole spôsobilosti úžitkových vozidiel. Slovensku sa podarilo presadiť, aby rozsah cestných technických kontrol menších vozidiel nebol rozšírený.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk
Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť