Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Kazachstan prejavil záujem o slovenské kúpele

12.06.2013

Astana (12. júna 2013) – Slovensko a Kazachstan k sebe môžu nájsť cestu cez kúpele. Slovensko je pripravené privítať viac kúpeľných hostí z Kazachstanu a kazašskí podnikatelia na druhej strane sú ochotní investovať do tohto sektora slovenskej ekonomiky. Počas šiesteho zasadnutia medzivládnej komisie Slovenska a Kazachstanu v Astane sa na tom zhodol štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko s Bakhytzhanom M. Jaxaliyevom, námestníkom ministra priemyslu a nových technológií Kazašskej republiky.

„Slovensko je ako celoročná turistická destinácia pripravená na zvýšený nápor kazašských turistov najmä v slovenskom kúpeľníctve,“ povedal po rokovaní v Kazachstane F. Palko. Strany sa dohodli na výmene informácií o investičných projektoch cestovného ruchu a o poskytovaní investičných preferencií a podmienkach v oblasti cestovného ruchu. „Cestovný ruch vnímame ako jednu z kľúčových oblastí vzájomných ekonomických vzťahov medzi oboma krajinami,“ dodal Bakhytzhan M. Jaxaliyev.

Okrem rozvoja cestovného ruchu sa prítomní zaoberali aj spoluprácou v doprave. Kazachstan rokoval o možnostiach, ako by mohlo Slovensko pomôcť pri vstupe kazašských národných aeroliniek na európsky trh. „Slovenská strana je pripravená preukázať podľa svojich kapacitných možností spoluprácu s Ministerstvom dopravy a komunikácií Kazašskej republiky prostredníctvom technickej  a konzultačnej pomoci, ktorá by prispela k súladu zákonov Kazašskej republiky s medzinárodnými normami. Letecké úrady oboch štátov nadviažu priamu spoluprácu,“ zdôraznil F. Palko. Ten okrem iného upozornil aj na fakt, že slovenský podnikateľský sektor v oblasti výstavby a modernizácie dopravnej infraštruktúry vie poskytnúť Kazachstanu veľa skúseností, ale aj technické a personálne kapacity pri napĺňaní plánov jeho ekonomického rozvoja

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk


späť

na začiatoktlačiť