Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Slovensko je zaujímavé pre čínskych turistov

17.06.2013

Bratislava (17. jún 2013) – Záujem čínskych turistov o Slovenskú republiku je čoraz väčší, ale stále sme nenaplnili náš potenciál. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR) bude robiť všetko pre to, aby uľahčilo vstup čínskych turistov na pôdu EÚ. Je to jeden zo záverov dnešného rokovania štátneho tajomníka Františka Palka s novým veľvyslancom Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Pan Weifangom.

„Som veľmi potešený, že záujem čínskych turistov o Slovenskú republiku je každým rokom väčší ale som presvedčený, že naše možnosti sú ešte omnoho väčšie,“ povedal dnes F. Palko na stretnutí s predstaviteľom najväčšej ázijskej ekonomiky. F. Palko potvrdil, že v prípade záujmu čínskych leteckých dopravcov sme pripravení povoliť ich vstup na náš trh. „Vyplýva to aj z Memoranda o porozumení, ktoré naše krajiny uzavreli, “ dodal F. Palko. 
Témou stretnutia boli aj infraštruktúrne projekty. Čínska strana sa zaujímala aj o výstavbu diaľničného úseku D1 Bratislava – Košice, či rozvoj železničnej dopravy na Slovensku.

 

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitterspäť

na začiatoktlačiť