Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko predstavil odborníkom najdôležitejšie zmeny v stavebníctve

19.06.2013

Bratislava (19. jún 2013) – Vplyv stavebníctva na ekonomický rast, vývoj tohto odvetvia či spôsoby ako ho podporiť boli hlavné témy konferencie Quo vadis Slovenské stavebníctvo. Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko na nej otvoril diskusiu o smerovaní slovenského stavebníctva.

„Slovenské stavebníctvo je odvetvie, ktoré významne ovplyvňuje ekonomický rast respektíve ekonomický pokles. Je to fenomén, ktorého multiplikačný efekt je zjavný pre celú slovenskú ekonomiku,“ zdôraznil F. Palko.
Štátny tajomník zároveň predstavil najdôležitejšie legislatívne zmeny, ktoré ministerstvo v tejto oblasti pripravuje. Ide predovšetkým o nový stavebný zákon, ktorý je v súčasnosti vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní. Zmeny priniesli aj nové zákony v oblasti energetickej hospodárnosti budov a stavebných výrobkov.

Ministerstvo dopravy sa zároveň aktívne snaží oživiť odvetvie stavebníctva. Na veľké infraštruktúrne projekty vynaloží rezort do roku 2015 celkovo 8 miliárd eur. Výstavbu v mestách a obciach má zase výrazne podporiť zákon o štátnom rozvoji bývania a  o dotáciách na rozvoj bývania a sociálnom bývaní.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť