Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovenským kúpeľom by pomohlo vysvedčenie

25.06.2013

Bratislava (12. júna 2013) – Ak chcú slovenské kúpele prilákať zahraničných turistov, potrebujú sa prezentovať nielen svoj liečivým potenciálom, ale aj kvalitnými službami. Ideálnym spôsobom sebaprezentácie jednotlivých kúpeľov bude vysoké ohodnotenie v národnom systéme kvality služieb, na ktorého zavedení intenzívne pracuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

„Požiadavky na kvalitu, dostupnosť, na jedinečnosť ponuky v kúpeľnej starostlivosti sa z roka na rok zvyšujú a zahraniční partneri sa pravidelne pýtajú na kvalitu našich kúpeľov,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Ako F. Palko počas dnešného rokovania s riaditeľmi všetkých významných kúpeľov dodal, štandardizácia služieb v slovenskom kúpeľníctve doteraz neprebehla, a preto je veľmi ťažké odpovedať na otázky o kvalite služieb jednotlivých zariadení.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja podniká viaceré systémové kroky, ktoré zlepšia pozíciu cestovného ruchu. To sa už prejavuje aj na náraste počtu turistov za celý uplynulý rok a aj za prvé tri mesiace tohto roka, kedy medziročne vzrástol počet zahraničných turistov o 20 percent. Medzi hlavné kroky patrí aj Stratégia rozvoja cestovného ruchu do roku 2020, do prípravy ktorej sme zapojili zástupcove širokej odbornú verejnosť, a príprava Národného systému kvality služieb. Systém nastaví štandardy, ktoré budú na strane dodávateľov uchopiteľné a splniteľné a na strane klientov budú predstavovať prísľub istej úrovne služieb.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


 


späť

na začiatoktlačiť