Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ján Počiatek rokoval o spojení Bratislavy a Abú Dhabí

26.06.2013

Bratislava (26. júna 2013) – Na bratislavskom letisku by už onedlho mohli pristávať spoje zo Spojených Arabských Emirátov. Aj to je výsledkom dnešného rokovania ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Počiatka s delegáciou Spojených arabských emirátov vedenou Khalidom Al Ghaitom z ministerstva pre ekonomické záležitosti Spojených arabských emirátov.

Naša krajina je pre návštevníkov zo Spojených arabských emirátov zaujímavá z viacerých dôvodov. Slovensko má históriu kúpeľnej destinácie mimoriadne obľúbenej najmä medzi arabskými turistami. Navyše, vlajková letecká spoločnosť krajiny Etihad Airways zatiaľ do nášho regiónu nelieta, a aj počet spojov spoločnosti Emirates do susednej Viedne je podľa slov Kh. Al Gaitha veľmi limitovaný. „Verím, že naše rokovania budú viesť k dohode, pretože bratislavské letisko má kapacity na uspokojenie potrieb cestujúcich z Arabského polostrova. Zároveň radi uvítame záujemcov o kúpeľnú turistiku,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Slová ministra potvrdil aj šéf zahraničnej delegácie: „Hľadáme prehĺbenie vzťahu so Slovenskom a verím, že sa to čoskoro prejaví aj v investičnej stránke,“ povedal Kh. Al Gaith.

Delegácia zo Spojených arabských emirátov pokračuje svoju oficiálnu návštevu Slovenska prehliadkou piešťanských kúpeľov. Práve rozvoj slovenského kúpeľníctva a jeho prezentácia v zahraničí je jednou z tém, ktorej sa predstavitelia ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja dlhodobo venujú. Tento sektor má na Slovensku veľký potenciál pritiahnuť turistov aj z odľahlejších krajín a môže sa stať jedným z impulzov pre zahraničných turistov, prečo navštíviť Slovensko.

 

Martin Kóňa

hovorca Ministerstva dopravy,

výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

t.č.: + 421  918 825 059

mail: martin.kona@mindop.sk


späť

na začiatoktlačiť