Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko ocenil najkrajší detský list

26.06.2013

Bratislava (26. júna 2013) – Víťazkou národného kola súťaže Svetovej poštovej únie v písaní listov detí sa stala Alexandra Šarmírová z Bohdanoviec nad Trnavou. Cenu jej dnes slávnostne odovzdal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

„Nebolo jednoduché vybrať ten najkrajší a najlepší list, pretože deti pristúpili k téme veľmi zodpovedne a prejavili vo svojich listoch veľa vedomostí o význame vody, jej nevyhnutnosti pre život, jej vzácnosti, ako aj potrebe chrániť ju, čo más veľmi teší,“ povedal počas odovzdávania ceny štátny tajomník F. Palko. Víťazný list bol zaslaný Medzinárodnému úradu Svetovej poštovej únie do celosvetového kola. O tom, či slovenský list osloví aj medzinárodných porotcov, sa rozhodne na jeseň 2013 a ocenení súťažiaci z medzinárodného kola dostanú medaile 9. októbra pri príležitosti Svetového dňa pošty.
Téma 42. ročníka súťaže “Prečo je voda vzácna“ oslovila na Slovensku veľký počet detí, o čom svedčí takmer 1 000 listov prihlásených do súťaže. Deti v listoch vyjadrili svoj vzťah k vode z rôznych pohľadov, pričom sa nezabudli vcítiť do postavenia tých, ktorí nemajú na rozdiel od detí na Slovensku prístup k pitnej vode. Deti prejavili v listoch aj pekný štýl písomného prejavu, ako aj vysokú úroveň formovania a písomného vyjadrovania myšlienok, čím sa napĺňa poslanie medzinárodnej súťaže v písaní listov detí, ktorá sa nepretržite sa koná od roku 1971.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť