Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ján Počiatek rokoval o zlacnení platieb za rýchlostnú cestu R1

27.06.2013

Bratislava (27. júna 2013) - O tom, aké sú možnosti zlepšiť podmienky úverovania prvého slovenského PPP projektu dnes rokoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek s riaditeľom Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBRD) pre oblasť infraštruktúry Thomasom Maierom. Slovensko môže získať až 90 percent z toho, čo sa možným refinancovaním ušetrí.

Slovensko má záujem refinancovať tento úver a využiť výhodné úrokové podmienky, ktoré sú aktuálne na finančných trhoch,“  povedal minister J. Počiatek. Konzorcium komerčných bánk (12 bánk) a EBRD sa už dnes podieľa na financovaní tohto projektu a rovnako ako aj jeden z potenciálnych kandidátov na refinancovanie je EBRD v tejto veci dôležitým partnerom Slovenska. „Sme pripravení byť v tomto procese slovenskej strane plne nápomocní,“ povedal počas rokovania T. Maier.

V prípade, ak sa podarí dohodnúť na refinancovaní prvého slovenského PPP projektu, Slovensku by sa to výrazne oplatilo. Potenciálny výnos by sa s koncesionárom delil v prospech štátu v pomere 90:10. Ministerstvo dopravy preto dnes veľmi intenzívne pracuje na príprave refinancovania PPP projektu rýchlostnej cesty R1.


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť