Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Dôležitosť spolupráce Slovenska a Ukrajiny v oblasti dopravy dnes potvrdil aj ukrajinský minister infraštruktúry

03.09.2013

Bratislava (3. septembra 2013) – Včerajšie rokovania ukrajinských a slovenských expertov z oblasti dopravy dnes pokračovali na najvyššej úrovni. Štátny tajomník ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja František Palko sa dnes stretol s ukrajinským ministrom infraštruktúry Ukrajiny Volodymyrom Vasiljovičom Kozakom. Obaja prítomní sa zhodli na tom, že zintenzívnenie vzájomnej dopravy je v záujme oboch krajín.

„Dohodli sme sa na zintenzívnení prípravy podmienok pre zavedenie elektronického nákladného listu v slovensko-ukrajinskej železničnej pohraničnej preprave,“ povedal krátko po rokovaní F. Palko. Prínos tohto opatrenia spočíva v zjednodušení administratívy pri vybavovaní pohraničnej železničnej nákladnej prepravy. V záujme čo najužšej spolupráce na tomto projekte sa už čoskoro stretnú experti zainteresovaných železničných subjektov obidvoch strán.

Okrem toho, obaja prítomní rokovali aj o zefektívnení nákladnej železničnej dopravy na slovensko-ukrajinskej hranici, licenciách pre nákladnú dopravu alebo výsledkoch nedávno otvoreného leteckého spojenia Bratislava – Kyjev. F. Palko svojho rezortného kolegu uistil aj o tom, že Slovensko je pripravené aktívne spolupracovať s Ukrajinou na zintenzívnení dopravy po podpísaní Dohody o pridružení medzi EÚ a Ukrajinou.
 
Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421 918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť