Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Počas dňa železničiarov si prevzalo ocenenie 55 železničiarov

13.09.2013

Zvolen (13. september 2013) – Poctu ministra dopravy a titul ministra dopravy zaslúžilý pracovník dnes odovzdal 55 železničiarom štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Toto ocenenie si prevzali pri príležitosti oslavy Dňa železničiarov vo Zvolene.
„Ste najdôležitejším a najpevnejším prvkom železnice. Preto mi dovoľte, aby som sa v tento deň poďakoval za Vašu prácu, ochotu, obrovské nasadenie, spolupatričnosť i riešenie problémových situácií,“ povedal F. Palko.
Ocenená bola napríklad Zuzana Böhmannová, ktorá svojím rozvážnym a duchaprítomným konaním výrazným spôsobom prispela k záchrane života ťažko zraneného zamestnanca. Počas mimoriadnej situácie, kedy boli elektrickým prúdom zranení dvaja železničiari, pani Böhmannová zareagovala okamžite, poskytla prvú pomoc zranenému rušňovodičovi a privolala zdravotnú pomoc.

Medzi ďalšími ocenenými Poctou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja je napríklad aj František Helt, ktorý sa počas svojej dlhoročnej praxe na železniciach venoval, okrem iného, aj oprave budov zastávok a železničných staníc Hažín, Kamenica, Dvor, Modrá, Bela nad Cirochou, Snina a Stakčín.


Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť