Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovenský cestovný ruch sa prezentuje v Moskve

18.09.2013

Moskva (18. september 2013) – Turistický potenciál Slovenska, kroky na jeho podporu, ako aj plány ďalšieho rozvoja dnes na moskovskej medzinárodnej turistickej výstave „Otdych/Leisure“ predstavil štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

„Ruskí návštevníci na Slovensku patria už tradične k stálej klientele, a to nielen preto, že ich k tomu viažu tradície, rodinné vzťahy, blízkosť jazyka, ale aj mentalita národa,“ povedal F. Palko. Okrem toho sa ukazuje, že zmeny, ktoré sme v podpore cestovného ruchu urobili aj smerom ku klientele spoza našich východných hraníc, sa oplatili. „S potešením môžem tiež konštatovať, že Ruská federácia patrí zároveň medzi najvýznamnejších ekonomických partnerov Slovenska, ako aj fakt že počet ruských turistov na Slovensku za prvý polrok tohto roka stúpol o 47,4 percenta,“ dodal F. Palko.
Veľtrh „Otdych/Leisure“ je druhý najväčší svojho druhu v Ruskej federácii a krajinách bývalého Sovietského zväzu organizovaný v rámci Moskovského jesenného týždňa profesionálov cestovného ruchu MATIW. Na jeho aktuálnom ročníku sa zo Slovenska zúčastňuje Slovenská agentúra pre cestovný ruch, Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko, Žilinský samosprávny kraj, ako aj veľa slovenských kúpeľných domov.

Práve zintenzívnenie kúpeľnej turistiky bude aj predmetom rokovaní F. Palka s námestníčkou ministra kultúry Ruskej Federácie Allou Manilovou. Predmetom ich pracovného stretnutia bude príprava návštevy delegácie ruských touroperátorov na Slovensku, ktorá sa má uskutočniť v októbri tohto roku. Počas nej by sme chceli ruským partnerom predstaviť potenciál slovenského cestovného ruchu so špeciálnym zameraním na kúpeľníctvo a zvýšiť tak záujem ruských turistov aj o tento druh rekreácie na Slovensku.  

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421 918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk

Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť