Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Objavte čaro cyklistiky s ministerstvom dopravy

20.09.2013

Bratislava (20. september 2013) – Rotopéd napojený na Google Street View, ktorý umožní virtuálne sa previezť na bicykli po metropolách Európy, alebo detská mini cykloškola vo forme prenosného dopravného ihriska. To sú len niektoré z atrakcií, ktorými bude už túto nedeľu ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR propagovať cyklistickú dopravu. Všetky atrakcie si budú môcť ľudia vyskúšať na Bratislavskom námestí SNP.

„Bicyklovanie je moderná, zdravá a ekologická forma prepravy, ktorej rozvoj ministerstvo dopravy plne podporuje. Sme radi, že v rámci európskeho týždňa mobility môžeme aj takýmto spôsobom spropagovať cyklistiku a veríme, že nedávno schválená cyklostratégia tiež pomôže pri prezentácii tejto skvelej myšlienky,“ hovorí národný cyklokoordinátor z ministerstva dopravy Peter Klučka.
Akcia pod názvom „Presadni na bicykel!“ je zameraná na propagáciu cyklodopravy, zvýšenie povedomia cyklistov o bezpečnej jazde a bezpečnosti v premávke, ako aj na vzdelávanie detí v oblasti dopravy. V stánku ministerstva dopravy budú pripravené rôzne súťaže, ako napríklad „Bicyklom do práce“, kde sa bude súťažiť v čo najvyššej rýchlosti dosiahnutej na rotopéde. Ďalej rotopéd napojený na Google Street View, ktorý umožní virtuálne sa previezť na bicykli po metropolách Európy, alebo detská mini cykloškola vo forme prenosného dopravného ihriska, kde sa za pomoci inštruktora budú deti učiť bezpečnej jazde na bicykli v premávke značenej dopravnými značkami. Ministerstvo dopravy ďalej pripravilo i zdravotný skríning obyvateľstva, ako aj  zábavný cyklokvíz. Na záver akcie odštartuje jazda korčuliarov a cyklistov Bratislavou.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja sa rozhodlo načasovať tento program špeciálne ku Dňu bez áut. Ten bol prvýkrát vyhlásený v roku 2000 a je podporovaný Európskou komisiou. Obyvatelia miest sú každodenne vystavení hluku, dopravným zápcham a znečistenému ovzdušiu. Cieľom tohto dňa je preto podpora ekologických foriem dopravy ako je pešia, cyklistická a verejná doprava, tak aby sa minimalizovali negatívne dosahy dopravy na ľudské zdravie.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk
Prajete si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte dopravy? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter


späť

na začiatoktlačiť